Štát je nahoršou formou "kapitalizmu"

Autor: Martin Škopec Antal | 20.11.2012 o 14:46 | (upravené 20.11.2012 o 15:44) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  389x

"Antikapitalisti", neomarxisti a nacionálni socialisti hovoria a píšu o negatívach "kapitalizmu", o potrebe jeho potlačenia, odstránenia v mene "všeobecného blaha". Existuje však "kapitalizmus" ako politický systém?

"Kapitalizmus" ako politický systém neexistuje. Slovo "kapitalizmus" je len slovo. A rozhodne to nie je slovo do "bitky". Možno do spoločenských debát, ktoré viacmenej slúžia ako forma mentálnej masturbácie, účelom ktorej je zapĺňanie diskusného priestoru. Autentickí odporcovia systému parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu sa však obávajú pomenovať svoje pohľady na demokraciu otvorene a preto hovoria: "Pozrite sa na ten kapitalizmus, na tú dekadentnosť..." Nemajú odvahu povedať nahlas: "Systém parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu je k ničomu. Oddajte sa živočíšnemu pudu, tráveniu zjedeného, páreniu a spánku. Poslúchajte Alfa samca, lebo on Vám ponúka istotu každodennej nemennosti. Istoty za poslušnosť. Poslušnosť ako formu vzájomnej zvieracej komunikácie. Najlepšou formou je istota, že zajtra sa nič nezmení. Nadávajte na peniaze. Veď peniaze kazia charakter. Peniaze sú kapitalizmus. Kapitalizmus je rôznosť a rôznosť predsa nechcete. Rôznosť je alternatíva, konkurencia. Alternatíva je nepriateľ. My sme smerovanie v poznaní, že poznanie je bolesť. Poznanie je zložitá, bolestná odpoveď na ešte zložitejšie, bolestné otázky. Načo sa pýtať? Oddávajte sa živočíšnemu pudu, tráveniu zjedeného, páreniu a spánku. My sme jediná odpoveď na jedine možnú otázku. My sme tvorcovia otázok. My sme Boh, svet, vesmír. Kto chce premýšľať, ten nech ostane v knižniciach. Ten nech nás (Vás) neobťažuje. Spoločenstvo otázok je spoločenstvom dekadencie. Dekadencia je demokracia. Demokracia je kapitalizmus". Tak slovenská Ústava, ako aj iné ústavy sveta nepoznajú slovné spojenia typu: Kapitalistická republika, Kapitalistický systém. Zjednodušene povedané, napísané: Je to práve štát, štátne rozhodnutie, ktoré za určitých okolností môže zbavovať "kapitalistu" majetku v prospech "celku". Je to štát, poslanec, premiér, vláda, prezident, čo môžu povedať: "Tvoj majetok si privlastňujeme, lebo také je naše ľudové rozhodnutie a nepýtaj sa prečo. Nateraz si Ty My." Je to práve štát, ktorý je najhoršou formou "kapitalizmu".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?