Je heterosexualita chorobou?

Autor: Martin Škopec Antal | 13.12.2012 o 17:46 | (upravené 13.12.2012 o 18:47) Karma článku: 7,52 | Prečítané:  1298x

Keď počúvam, alebo čítam, že homosexualita je chorobou, mám sa sto chutí takzvaných odborníkov na danú "problematiku" opýtať: Ak je sexuálna orientácia chorobou, je chorobou aj heterosexualita?

"Technicky" vzaté nemôže byť homosexualita chorobou už preto, lebo za chorobu považujeme niečo, čo sa dá liečiť, operovať. V prípade, že choroba je smrteľná, dajú sa jej bolestivé príznaky ešte počas života pacienta liekom utlmovať. Je ale taktiež možné správnou terapiou smrť oddiaľovať. Choroba je stav tela a mysle, ktorý sa dá zásahom zvonka meniť (našťastie často k lepšiemu). Na homosexualitu však jestvujú aj iné pohľady ako iba "technické". Ide o pohľady ideové, náboženské, politické. Tie sú naviazané na NASTAVENIE POZOROVATEĽA (heterosexuála) k "problému". Keď je POZOROVATEĽ členom komunity (strany, hnutia, združenia) odsudzujúcej homosexuálov, obyčajne ľahkovážne tvrdí, že homosexualita je choroba. Jeho postoj je trvalou súčasťou politiky komunity a on tento postoj prezetnuje automaticky, bez zábran. Načo premýšľať, keď pravidlá skupiny sú dané a keď naviac slúžia ako "zbraň" voči "roznášačom chorôb". Systém myslenia je celou a cela má zvyčajne pevné okenné mreže. Tie neprepustia žiaden cit. Ak sme božím dielom, tak aj homosexuál je božím dielom. Otázku, či má stvoriteľ takú, alebo onakú orientáciu dajme nateraz bokom, lebo hľadanie odpovedí na danú otázku by vzhľadom na zmysel a cieľ tohoto textového útvaru bolo absurdné a zavádzajúce (zrejme niekam do sfér divočiny diskusných fór na internete). Autor tohoto príspevku je notorický heterosexuál a nikto na svete ho nepresvedčí, že sexuálna orientácia (a teda tiež homosexualita) je choroba. Ak by však napríklad heterosexualita bola chorobou, je možné "preliečiť" heterosexuála na homosexuála a naopak? Poďme sa opýtať ľudí, ktorí milujú Boha, ale nie všetky jeho diela rovnako.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?