Radšej žiadneho, ako nejakého prezidenta

Autor: Martin Škopec Antal | 3.1.2013 o 6:17 | (upravené 3.1.2013 o 6:56) Karma článku: 20,99 | Prečítané:  1185x

Nekonvenčný "šéf" mesta Trenčín Richard Rybníček nedávno verejne vyhlásil, že na Slovensku by mohol byť zrušený post prezidenta. Uvedená myšlienka sa nestretla s mediálnym ohlasom, čo je škoda, lebo ak Slovensko "niečo" ozaj nepotrebuje, tak je to práve prezident.

Nosiť vence k pomníkom a pamätníkom vie ktokoľvek. Drístať o nadstraníckosti a pritom slovne motať piate cez deviate môže aj funkčný autista. Post prezidenta je v podmienkach slovenskej politicko - spoločensko - mentálnej "jamy plnej betónu" iba gýčovou pohľadnicou, ktorá je vyblednutá už v čase svojho vzniku a následného "predaja". Kto sa bližšie pozrel a pozrie na doterajších slovenských prezidentov, ten začne mať zvláštny pocit v oblasti žalúdka. Ich neschopnosť inteligentne reflektovať spoločenské dianie a historické udalosti bola a je ubíjajúca. Zdrvujúca je a bola tiež ich náchylnosť byť (ako prezident) "súčasťou" určitého politického subjektu. Michal Kováč, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič sú tatkovia z mentálnej periférie. Na post prezidenta sa dopracovali súhrou nedorozumení a spoločensko - politickej absencie invenčného myslenia, ktorá plodí absenciu osobností. Nech by už bol ďalším prezidentom ktokoľvek, pôjde o prezidenta nikoho, prezidenta zaberajúceho a vypĺňajúceho priestor. Takéto "vypĺňanie priestoru" naviac stojí daňového poplatníka nemalé peniaze. Fakt, že slovenský prezident nemá takmer žiadne praktické právomoci hádam ani netreba obšírnejšie zdôrazňovať. V roku 2014 Slovensko ešte nového prezidenta bohužial mať bude. Neskôr by však už bolo načase presadzovať myšlienku zrušenia zrušiteľného. Radšej ŽIADNEHO, ako NEJAKÉHO prezidenta.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?