Slovenské "spoločenstvo trpaslíkov" neohrozuje totalita

Autor: Martin Škopec Antal | 10.9.2013 o 11:20 | Karma článku: 13,97 | Prečítané:  576x

Nejeden kritik na adresu Róberta Fica a Smeru - SD vo svojich medializovaných "úvahách" konštatuje, že na Slovensku už je, alebo nastupuje totalita. Uvedené "konštatovanie" je však (a to najmä) totálny nezmysel. V prostredí skutočnej totality by sa Róbert Fico nudil. On potrebuje publikum, ktoré tlieska z presvedčenia. A to slovenské (väčšinové) publikum je naozaj presvedčené, že tlieska Superhviezde...

Toto publikum má rado HRU na dobrého socialistu (KOMUNITARISTU) a zlého kapitalistu, ktorý by "chudobnému aj tanier zobral". Smer - SD síce vládne ako jedna strana, no nejde o štátostranu v zmysle totalitnom. V roku 2012 sa smerácke politické zoskupenie zúčastnilo (relatívne) slobodných volieb. Je isté, že "naša" jednofarebná vláda nebola dosadená cudzou mocou (povedzme tak, ako v roku 1948 strana komunistická Moskvou). Politicko - spoločenská totalita znamená, že v kajine, kde reálne jestvuje, už neexistujú žiadne masmediálne zdroje, cez ktoré by bolo možné deklarovať odlišný názor od názoru vládneho, "štátom" riadeného. Totalita znamená, že vládostrana sa nezúčastňuje parlamentých volieb, kde súperia rôzne politické strany a hnutia v rovnocennom politickom zápase. V diktatúre sú voľby totálnou fraškou. Sú "ratifikačným referendom". Smer - SD používa iba tie praktiky, ktoré mu dovoľuje slovenské, nevzdorujúce prostredie. PROSTREDIE VYGENEROVALO FICA a NIE FICO PROSTREDIE. Toto je "čarovná" formulka, ktorú by si súčasní slovenskí (politickí a publicistickí) "disidenti" mali opakovať. A naviac: slovenské tlieskajúce publikum sa ani malou náhodou nezaoberá úvahou na tému, či tu je, alebo nie je TOTALITA. Ono samotné ani za skutočnej totality nevedelo, v akom spoločenskom organizme sa nachádza. Aj preto dochádza k "nedorozumeniam" v spomienkach na DOBU, keď totalitne vládnuca strana "menila vodu na víno" a "zázračne rozmnožovala jednu rybu na mnoho rýb". V danej súvislosti si dovoľujem parafrázovať dávne vyhlásenie klasika: "Ak ľudia nedovideli a nedovidia ďalej, je to preto, lebo kľačali a kľačia pri nohách trpaslíkov". Sme krajinou trpaslíkov? Ak áno, tak trpaslík, ktorý je postavou vyšší, ako jeho trpasličie okolie, je "obor". To sa to potom vládne... "totalitne".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?