Sme bandou zlodejov?

Autor: Martin Škopec Antal | 14.9.2013 o 7:30 | Karma článku: 12,65 | Prečítané:  838x

Spoločnosť, ktorá samú seba daklaruje ako bandu zlodejov, nemá ani trocha sebaúcty. Alebo inak: spoločnosť, ktorá považuje svoje elity a "elity" za zlodejské a alkoholicko - drogové spolky by si mala položiť otázku: "Ktože tie elity a "elity" generuje, produkuje a aranžuje?" Nie je to samotná spoločnosť...?

Na Slovensku je písanie a hovorenie o kradnutí politikov a elít ("elít") považované už takmer za celonárodný šport. Kto hovorí o všeobecnom kradnutí, ten je označovaný za človeka znalého pomerov. Kto tvrdí, že niekomu môže ísť aj o IDEU, ten je považovaný za naivného čudáka. Ak ide skutočne "každému" len o obohacovanie sa na úkor iného človeka, tak komu potom o "obohacovanie sa" nejde...? Ak "všetko hore kradne", tak kto "tam" potom nekradne...? Koľko percent obyvateľstva sú "nadpozemské - nemajetnícke bytosti" a koľko percent populácie je "posadnutej Diablom?" Kedy sa "to kradnutie skončí?" Až nebude peňazí? Ak nebude majetkov a peňazí (IMAGINE) skončí sa ľudská túžba po "obohacovaní sa?" Bude "dobre" až "TU" bude "nové spoločenské usporiadanie?" A KTO ho bude REPREZENTOVAŤ? "Spoločenstvo" robotníkov a roľníkov? Náboženská sekta? Pán menom Dokonalosť? Alebo povestná "vláda úradníkov?" To už nebudú ľudia s telesnou ("nenažranou") schránkou? Môže byť "niekto" pravdivo objektívny a neschopný "niečo" zobrať (akosi) navyše? Je skutočne "niekto" (totálne) morálne čistý? Ak áno... sem s tým "mimozemšťanom". Niečo nie je v poriadku so spoločnosťou (komunitou), ktorá samú seba definuje najmä cez majetkové pomery, majetkové usporiadanie, kradnutie a "kradnutie". A "niečo" nie je v poriadku ani s politickou reprezetnáciou krajiny a politickou opozíciou, ktoré sa politicky (permanentne) profilujú na spomenutej téme. Kde sú toľko "omielané" duchovné hodnoty? Sme bandou zlodejov...?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?