Na MS v ľadovom hokeji "budeme hrať svoju hru"

Autor: Martin Škopec Antal | 30.4.2014 o 19:20 | Karma článku: 7,21 | Prečítané:  356x

Na MS v ľadovom hokeji "budeme hrať svoju hru, hra sa bude prelievať hore-dole, budeme hrať zo zabezpečenej obrany, to šťastíčko sa k nám hádam potom prikloní...a bude nám to tam padať" Takéto a podobné frázy počúvame a čítame pravidelne, akoby boli súčasťou športovo-textového manuálu. Už nielen hokejisti a futbalisti hovoria dookola to isté, ale ich táraninky preberá aj obec novinárska. Efekt chronického a pohodlného slovného napodobňovania v "profesionálnej" praxi...

Že na MS v hokeji by naši hokejisti mali hrať tú svoju hru, je pochopiteľné. Alebo chcú hrať hru niekoho iného? Napríklad hru Kanady? To už áno! V takom prípade budeme majstrami sveta. Nahodíme si puk kanadským spôsobom a stratíme ho typicky slovenským... Veta "hra sa bude prelievať hore-dole" je tiež interesantná. Dá sa snáď hrať aj inak? Napríklad dole-hore...? A čo keby naši chlapci počas zápasu zostali v šatni? To by súpera určite zmiatlo a stratil by guráž. V prípade konečného neúspechu slovenského hokeja na MS bude na vine povestné šťastíčko, ktoré si (koťuha jedna zradcovská) sadne na mužstvá nepochádzajúce z Podtatranska. Nebolo by lepšie spoliehať sa na svoje schopnosti a vôľové vlastnosti, ako na abstraktné šťastíčko? Ono totiž žiadne šťastíčko v skutočnosti neexistuje. Buď na niečo máte, alebo nie! Nech nám to teda na MS v hokeji "padá". Keď nám to tam "padať" nebude, tak sa nič kruciálne nedeje. Funkcionári slovenského ľadového hokeja na kolená nepadnú. Na kolená nepadne ani novinárska obec. Väčšina fanúšikov si po MS povie ďalšiu okrídlenú frázu, a to, že "chleba aj tak lacnejší nebude..." Ktovie... možno práve počas šampionátu budú ruské hranice o čosi bližšie k hraniciam Slovenska... Potom to už bude aj o chlebe, plyne, nafte a "šťastíčku..."
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?