Premiér Fico (nepriamo) podporuje Putinovu politiku

Autor: Martin Škopec Antal | 2.5.2014 o 9:55 | Karma článku: 22,25 | Prečítané:  1449x

Premiér Fico (nepriamo) podporuje politiku Vladimíra Putina, keď tvrdí, že tvrdšie sankcie voči Rusku by výrazne poškodili slovenskú ekonomiku. Práve na takéto a podobné vyhlásenia politikov EÚ Putin čaká. Fico verejne deklaruje svoj politický amaterizmus... nie prvý raz. Podľa neho je zrejme pre SR nebezpečnejšia scientológia, ako Putinova rozpínavosť.

Mýlia sa ľudia, ktorí hovoria a píšu, že Róbert F. uvažuje dva kroky vopred. Reálne ide o politika periférneho myslenia. V krízovej situácii nevie, čo so sebou, tára a zbabelo sa schováva. V podstate napodobňuje Vladimíra Mečiara. Ten bol hrdinom iba na "bojiskách", kde nebolo súperov... Nadávať na slovenskú (takzvanú) pravicu je jednoduché, lebo v danom prípade (v porovnaní so situáciou na Ukrajine) takmer o nič nejde. A kde (takmer) o nič nejde, tam sa ľahko robia ramená. Tie Ficove sú dobré akurát na chvíľkové predvádzanie sa pred ženskou časťou slovenskej populácie. Takéto ramená sú však v súčasnej zložitej situácii k ničomu. Slovenský premiér ukazuje Kremľu svoju slabosť, strach, nemohúcnosť a neschopnosť. Ak by predsa len uvažoval dva kroky dopredu, musel by vedieť, že prejavovanie politickej slabosti je provokovaním agresora k ešte väčšej agresii. A Moskva sa už rozhodla. Proces "rozširovania životného priestoru" nemieni zastavovať. Róbert Fico je politický amatér, ktorý jednoducho a jasne na výkon postu premiéra nemá. Možno ešte príde čas, keď bude vyhlasovať, že sa vždy cítil byť viac Rusom, ako Slovákom. Možno príde čas, keď bude tvrdiť, že miluje boršč, rád tancuje kazačok a nemyslí na nič iné, iba na "širokú ruskú dušu". Veď toť nedávno sa "reinkarnoval" z ateistu na katolíka... Vladimír Vladimírovič potrebuje politikov typu Róberta Fica. Potrebuje Husákov, Biľakov a podobné mentálne schránky, ktoré "tečú" s prúdom...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?