Putinizmu fandia európski politickí Caligulovia

Autor: Martin Škopec Antal | 7.5.2014 o 9:43 | Karma článku: 12,34 | Prečítané:  743x

Putinizmu fandia európski politickí Caligulovia. Snívajú svoj sen o doživotnom vegetovaní v mocenskom kresle podľa kremeľskej odlievacej formy. Nejeden zástanca putinizmu už Cárovi poslal pozdravný telegram, či ho dokonca navštívil. A Kremeľ svojich spojencov v myslení (a možno časom aj v zbrani) hostí...

V jednej várke politických obdivovateľov Vladimíra Vladimíroviča sú chronickí antisemiti a latentní rasisti, ktorí Putinovi momentálne neprekážajú, a to napriek tomu, že jeho propaganda označuje vládu v Kyjeve za antisemitskú a fašistickú. Hlavne, že tlieskajú. V druhej várke sú zoskupenia, ktoré sú presvedčené, že za vírusom ebola, chrípkou, AIDS a vlnami tsunami sú USA, NATO a západná "dekadentná" kultúra. A potom tu máme už spomenutú skupinu politikov, ktorej popularita v pomalom tempe upadá. Preto (zo svojho pohľadu) vcelku pragmaticky uvažujú nad výhodnosťou prípadného obnovenia sovietskeho impéria v reinkarnovanej podobe. V tejto skupine je všetko to, čo doposiaľ predstieralo oddanosť systému parlamentnej demokracie. Istý súčasník napísal: Správnosť alebo nesprávnosť určitého jednania určujú jeho dôsledky, nie motívy. Dobrý motív môže predstierať hocikto a v akejkoľvek situácii, no dôsledky konania už predstierať nemôže.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?