Kremeľskí Gargamelovia ukradli Krym a ešte vydierajú cez (ne)dodávky plynu

Autor: Martin Škopec Antal | 17.5.2014 o 9:36 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  802x

Kremeľskí Gargamelovia Ukrajine ukradli Krym a ešte vydierajú cez (ne)dodávky plynu. Väčšina masmédii akoby zabudla na príčinu nedávnych udalosti a dookola omieľa, že Ukrajina má promblém Rusku platiť, splácať, ba dokonca, že by mala mať viac zodpovednosti, a to aj s ohľadom na krajiny EÚ...

Ešteže Rusko a jeho "vedenie" sa správalo zodpovedne, keď postupne obsadzovalo Krym neoznačenou armádou. Tou armádou, ktorú Vladimír Vladimírovič najprv "zodpovedne" zatajoval (nepriznával sa k nej), no následne farbu priznal... keď už bolo (takpovediac) vymaľované. Pripravoval sa na vyznamenávanie okupantov za ich "hrdinské" činy a nemohol sa už tváriť, že vyznamenáva neznáme vojenské zoskupenia.

Ukrajina! Plať a splácaj do vyčeprapania,kým nevykrvácaš. A Gargamelovia sa vytešujú, ako im ide karta, pričom sa vo svetovej verejnej mienke snažia vyvolávať presvedčenie, že Ukrajina nedodržiava záväzky. 

V skutočnosti je to však tak, že  splácať a platiť by malo Rusko. Platiť za kriminálny čin krádeže, za vykrádanie zdrojov daného územia, za porušovanie ľudských práv na ukradnutom území. Lenže... Chcite sebareflexiu od niekoho, kto nemá ani len minimálne morálne dilemy a naviac je hrdý na svoje barbarstvo, ktoré nahlas označuje za vlastenectvo

Masmédiá svojim kĺzaním po povrchu udalostí Moskve v podstate pomáhajú. Vytvárajú dojem, že agresor je ten, kto túži po poriadku vo vzťahoch a v účtoch. Ak sa však na udalosti a dianie začneme pozerať optikou ruského Gargamela, tak sa možno opäť necháme presvedčiť, že okupácia je bratská pomoc.

Ruský agresor pozná "pôvab" realizovaného modelu agresie a užíva si "eleganciu" metódy, ktorú mieni realizovať všade tam, kde mu to dovolia.

Dovolím si parafrázu: Neznesiteľná ľahkosť poznania...

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?