Kremeľskí Gargamelovia ukradli Krym a ešte vydierajú cez (ne)dodávky plynu

Autor: Martin Škopec Antal | 17.5.2014 o 9:36 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  800x

Kremeľskí Gargamelovia Ukrajine ukradli Krym a ešte vydierajú cez (ne)dodávky plynu. Väčšina masmédii akoby zabudla na príčinu nedávnych udalosti a dookola omieľa, že Ukrajina má promblém Rusku platiť, splácať, ba dokonca, že by mala mať viac zodpovednosti, a to aj s ohľadom na krajiny EÚ...

Ešteže Rusko a jeho "vedenie" sa správalo zodpovedne, keď postupne obsadzovalo Krym neoznačenou armádou. Tou armádou, ktorú Vladimír Vladimírovič najprv "zodpovedne" zatajoval (nepriznával sa k nej), no následne farbu priznal... keď už bolo (takpovediac) vymaľované. Pripravoval sa na vyznamenávanie okupantov za ich "hrdinské" činy a nemohol sa už tváriť, že vyznamenáva neznáme vojenské zoskupenia.

Ukrajina! Plať a splácaj do vyčeprapania,kým nevykrvácaš. A Gargamelovia sa vytešujú, ako im ide karta, pričom sa vo svetovej verejnej mienke snažia vyvolávať presvedčenie, že Ukrajina nedodržiava záväzky. 

V skutočnosti je to však tak, že  splácať a platiť by malo Rusko. Platiť za kriminálny čin krádeže, za vykrádanie zdrojov daného územia, za porušovanie ľudských práv na ukradnutom území. Lenže... Chcite sebareflexiu od niekoho, kto nemá ani len minimálne morálne dilemy a naviac je hrdý na svoje barbarstvo, ktoré nahlas označuje za vlastenectvo

Masmédiá svojim kĺzaním po povrchu udalostí Moskve v podstate pomáhajú. Vytvárajú dojem, že agresor je ten, kto túži po poriadku vo vzťahoch a v účtoch. Ak sa však na udalosti a dianie začneme pozerať optikou ruského Gargamela, tak sa možno opäť necháme presvedčiť, že okupácia je bratská pomoc.

Ruský agresor pozná "pôvab" realizovaného modelu agresie a užíva si "eleganciu" metódy, ktorú mieni realizovať všade tam, kde mu to dovolia.

Dovolím si parafrázu: Neznesiteľná ľahkosť poznania...

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?