Američania "zostrelujú" civilné lietadlá a Rusi "bojujú za mier"

Autor: Martin Škopec Antal | 19.7.2014 o 14:30 | Karma článku: 14,56 | Prečítané:  5554x

Američania "zostrelujú" civilné lietadlá a Rusi "bojujú za mier na celom svete". Takáto logika sedí v hlavách kaviarenských expertov na svetovú politiku. Sú ich plné diskusné fóra. Domnievajú sa, že planétu Zem má pod palcom zlý Satan a dobrý Boh. Ten prvý má krvavé  prachy a ten druhý si vo voľnom čase hrá na balalajke. Experti na všetko tvrdia: "Ak by nebolo Američanov, tak by nebolo chudoby, vojen a nikto by nezostreloval civilné lietadlá". V jednoduchosti je krása, tak načo zbytočne filozofovať...

Práve na jednoduchom a zjednodušenom chápaní udalostí je založené myslenie, ktoré je produktom určitých ochranných inštinktov. Tie stmelujú američanobijcov v jednu masu. Majú hlboko zakorenenú nedôveru v každú nuansu, ktorá prekračuje rámec ich uvažovania. Ak s niečim neviete pohnúť, tak "TO" ignorujete, alebo začnete odsudzovať ako niečo absolútne neprijateľné. Aby ste mohli bez mrknutia oka klamať, musíte si vytvoriť model ospravedlňovania a popierania. To isté platí o sebaklame. Následne dospejete do štádia, kde je klamstvo pravdou.

"Američania posadili Hitlera na trón a Rusi ho porazili...Američania berú drogy, lebo sú skazení, Rusi pijú vodku, ako prejav vlastenectva... Američania zostrelili civilné lietadlo nad Ukrajinou, Rusi zachraňujú mier v regióne..." 

Kaviarenské dejiny "logiky" sú neúprosné. Fungujú podobne, ako halucinogény. Tie sú známe tým, že svojim pôsobením na zmysly vyvolávajú dojem, akoby čas plynul pomalšie, a pocit, že aj najbanálnejšie veci sú dôležité a tie skutočne dôležité sú banálne. V takom mentálnom prostredí je deformácia tou "najsprávnejšou formou". V tom všetkom je zakomponovaný strach a vzťahovačnosť. Pri občasnom, alebo dokonca permanentnom pocite osobnej prehry "treba" hľadať globálneho nepriateľa.

Internetové diskusné fóra vo svojej väčšine reagujú na nedávne zostrelenie civilného lietadla nad Ukrajinou v protiamerickom duchu. Moskva si pomocou tragickej udalosti (zločinu) testuje ďalšie možnosti konania v prospech "zachovania svetového mieru". Kaviarenskí experti (priamo aj nepriamo) Moskve tlieskajú.

 

Záverom slová klasika: Fanatizmus a nevedomosť sú večne hladné

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?