Matovič do každej rodiny

Autor: Martin Škopec Antal | 27.7.2014 o 7:05 | Karma článku: 9,45 | Prečítané:  1839x

Matovič do každej rodiny. Táto veta by sa mala stať heslom pre každého občana SR, ktorý tlieska Matovičovmu spôsobu "medziľudskej komunikácie" -  vedienie dialógu s použitím nahrávacieho zariadenia za účelom neskoršieho použitia záznamu na diskreditáciu a poníženie kolegu, kamaráta, oponenta, bratranca, sesternice a podobne. Prečo by sa malo stať donášanie a udávanie "iba" súčasťou života politického, keď aj privátny sektor nám dáva množstvo príležitostí na spestrenie života...? Už Stalin preferoval rodinné udavačstvo, či donášanie na "nepriateľov", ako niečo prirodzené a normálne. Syn udal otca, verejne obnažil jeho "zločiny" a rodina "fungovala" aj bez otca... 

Len si predstavme: Jožo sa stretne s Karolom na letnej terase pri vychladenom pivku, aby si len tak poglábosili. Jožo však bude mať pri sebe schovaný diktafón a Karol si následne pustí ústa na prechádzku. Jožovi povie, že sa vyspal s manželkou šéfa firmy XY (bude hovoriť pekne podrobne, aby bola debata viac okorenená). Jožo po pár mesiacoch zájde do firmy XY a všetko vykváka, pričom zverejní časť záznamu rozhovoru plného sexuálnych zážitkov kamaráta Karola a manželky šéfa firmy. 

Niečo podobné je možné zrealizovať s inou obsahovou náplňou. Ivan G. povie počas rozhovoru bratrancovi, že svojho nadriadeného v mesiaci január obral o 2000 eur, no "ten to nevie, lebo je úplny hlupák, ktorý nemá poriadok v papieroch". Dobrák bratranec už bude vedieť, čo so záznamom a šup za pánom nadriadeným...

Veď načo sú nahrávacie zariadenia, ak nie aj na odpočúvanie a následné použitie v mene riešenia "nahromadených problémov"? Ide o prácu síce špinavú, ale účelnú, lebo odhaľuje to, na čo by možno nikto inak neprišiel, alebo ak, tak podstatne neskôr a bez veľkého kriku v aréne verejného klebetenia. 

Procházky divadlom našeho privátneho zákulisia v podobe šťavnatej nahrávky z dialógov, či trialógov budú (možno) novou kultúrnou vložkou v akváriu spoločenského kvasenia na ceste za "lepšou morálkou".

Matovič do každej rodiny 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?