Všeslovanská vzájomnosť, alebo vzájomnosť propagandistická?

Autor: Martin Škopec Antal | 15.8.2014 o 13:02 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  985x

Putinovská masmediálna a diskusná obec rada deklaruje potrebnosť tzv. všeslovanskej vzájomnosti. Ak by však "všeslovanská vzájomnosť" mala fungovať ako niečo trvalé a univerzálne, tak by sme museli Rusov doživotne zbožňovať za to, že v noci z 20. na 21. augusta roku 1968 do niekdajšej ČSSR doviezli zvláštny prejav všeslovanskej vzájomnosti, okorenený streľbou do bratov Slovanov (Čechov a Slovákov).  

So vzájomnosťou je to tak: Buď niekoho zbožňujete, alebo neznášate. Vo vzťahu k človeku a ku komunite sa väčšinou nerozhodujeme na základe pôvodu a rasy, ale na základe osobnostnej a vizuálnej kvality jedinca, či skupiny. Tak, ako existuje dobrovoľná objednávka spoločenská, tak existuje aj dobrovoľná objednávka privátna.

Napísané zjednodušene: Keď sa muž rozhoduje pre tú-ktorú ženu, neberie ohľady na "všeobecne platnú" oficiálnu definíciu príťažlivosti. Intímne vzťahy je síce možné uzatvárať na báze horoskopov a katalógov, no takto načaté  vzťahové príbehy väčšinou nemajú šťastné konce. City sa nedajú naprogramovať podľa vopred zadanej predlohy.

Pozitívny vzťah ku skupine, komunite, národu, sa taktiež nedá naprogramovať podľa želaní spisovateľov, publicistov a politického vodcu. Invazívne propagandistické technológie volajúce po vzájomnosti na základe pôvodu a rasy obyčajne v dejinách túžob po lepšom svete (plného objatí a družby) končili násilím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Rád si z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?