Všeslovanská vzájomnosť, alebo vzájomnosť propagandistická?

Autor: Martin Škopec Antal | 15.8.2014 o 13:02 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  981x

Putinovská masmediálna a diskusná obec rada deklaruje potrebnosť tzv. všeslovanskej vzájomnosti. Ak by však "všeslovanská vzájomnosť" mala fungovať ako niečo trvalé a univerzálne, tak by sme museli Rusov doživotne zbožňovať za to, že v noci z 20. na 21. augusta roku 1968 do niekdajšej ČSSR doviezli zvláštny prejav všeslovanskej vzájomnosti, okorenený streľbou do bratov Slovanov (Čechov a Slovákov).  

So vzájomnosťou je to tak: Buď niekoho zbožňujete, alebo neznášate. Vo vzťahu k človeku a ku komunite sa väčšinou nerozhodujeme na základe pôvodu a rasy, ale na základe osobnostnej a vizuálnej kvality jedinca, či skupiny. Tak, ako existuje dobrovoľná objednávka spoločenská, tak existuje aj dobrovoľná objednávka privátna.

Napísané zjednodušene: Keď sa muž rozhoduje pre tú-ktorú ženu, neberie ohľady na "všeobecne platnú" oficiálnu definíciu príťažlivosti. Intímne vzťahy je síce možné uzatvárať na báze horoskopov a katalógov, no takto načaté  vzťahové príbehy väčšinou nemajú šťastné konce. City sa nedajú naprogramovať podľa vopred zadanej predlohy.

Pozitívny vzťah ku skupine, komunite, národu, sa taktiež nedá naprogramovať podľa želaní spisovateľov, publicistov a politického vodcu. Invazívne propagandistické technológie volajúce po vzájomnosti na základe pôvodu a rasy obyčajne v dejinách túžob po lepšom svete (plného objatí a družby) končili násilím.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?