Stane sa raz kritika voči Maďarsku protislovenskou?

Autor: Martin Škopec Antal | 2.9.2014 o 7:15 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  647x

Stane sa raz kritika voči Maďarsku protislovenskou? Možné to je. Spájanie Ficovej predstavy o demokracii s predstavou Orbána môže vyústiť do stavu, kedy bude kritizovanie Maďarska (tak na úrovni oficiálnej, ako aj neoficiálnej) považované za (minimálne) čudné. Už žiadne pripomínanie "Veľkého Maďarska". Už žiadne "nasadneme do tankoch a pôjdeme na Budapešť". Ak bude politika Maďarska protizápadná, tak dostane proslovenskú príchuť. Niekdajší voliči SNS a HZDS (neskôr reinkarnovaní do Smeru - SD) sú ľahko manipulovateľní. Ako šéfko povie, tak bude...

Fico je tým, čím bol aj Mečiar. Proti Maďarom a Maďarsku nič nemal. Správne však pochopil, že nadávanie na Maďarov na správnom mieste a v správnom čase je pre zhodnocovanie preferencii užitočné. Najprv voľby, až potom hlava.

U voličov Smeru - SD dnes nadávanie na Maďarsko v kurze nie je. V hitparáde kritického klebetenia je na mieste prvom "agresívna politika USA a Západu voči Rusku". Aké ľahké je na Slovensku urobiť z "rozpínavého" Maďarska najlepšieho suseda. Orbán je teraz kámoš, lebo hrá z nôt, ktoré používa Hlavný štátny dirigent. 

Slota chcel nasadnúť "do tankoch" a ísť na Budapešť. V danom čase však nevedel, že práve Maďarsko sa raz stane miestom, kde si slovenský a maďarský premiér budú líčka bozkávať...

... a ešte si pred zrakom budúceho najmocnejšieho muža "normalizujúcej sa" Európy zatancujú kazačok...

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?