Stretne sa prezident Kiska s opozíciou? Alebo: Dobrý chrobák - mŕtvy chrobák?

Autor: Martin Škopec Antal | 5.9.2014 o 7:35 | Karma článku: 7,35 | Prečítané:  835x

V nedávnej minulosti boli slovenské masmédiá preplnené tonami článkov o tom, či a kedy sa opozícia zjednotí za účelom volebnej porážky Smeru - SD (ktorý sa dnes stáva satelitom Kremľa). Článkov bolo toľko, že by potopili aj Titanic. Niekedy bolo až smiešne pozorovať, ako je "pravicová" politická scéna obcou novinárskou a blogerskou tlačená do pozície "jednotnej pravice". Otázky typu "Stretnú sa šéfovia strán pravice? Dohodnú spoločný postup voči Smeru - SD? Vyhrá pravica voľby pod zástavou spoločného postupu?" už bolo možné nájsť takmer v každej redakčnej chladničke. Keď sa však Róbert Fico bratká s Veľkým bratom, tak je ticho, ako po bujarej žúrke. Už sa netreba stretávať a debatovať? Keď už nie o spoločnom postupe, tak aspon o "nejakom" postupe?   

Andrej Kiska mal v predvolebnej kampani veľa vyjadrení o tom, že po prípadnom zvolení za prezidenta sa chce stretávať s občianskou spoločnosťou a politickými stranami, aby "riešili nahromadené problémy spoločnosti".

Jeden grandiózny problém sa nám hromadí (zatiaľ) mimo územia SR. Môže sa stať, že keď nás ten problém prevalcuje, tak na akékoľvek demokratické diskusie nebude priestor. Potom to už bude o nás - bez nás. Nech sa prezident stretne aspon s časťou politickej scény. Keď už "nič iné", tak minimálne ukážu, že im ide o viac, ako iba o hrajkanie sa na prosociálne a pronárodne cítiaceho politika v čase predvolebnej kampane. Ukážu, aké civilizačné a kultúrne hodnoty mienia v budúcnosti prezentovať a akceptovať.   

Ak sa občianska verejná mienka na domácej politickej scéne nemá takmer o koho oprieť, tak bude upadať do ešte väčšej apatie. A stane sa (ak sa už nestáva) ľahkou korisťou zjednodušeného pohľadu na svet, podľa ktorého je za každou udalosťou väčšieho významu politické centrum nitkoťahačov a "geopolitické záujmy USA a Ruska".

Ak strany a hutia chcú, aby v budúcnosti vôbec existovala nejaká (autentická) politická scéna v SR, mali by začať konať a prestať sa hrať na povestného mŕtveho chrobáka.

Alebo: Dobrý chrobák - mŕtvy chrobák...?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?