Premiér SR používa treťotriednu rétoriku známu z kaviarní, či z diskusného fóra

Autor: Martin Škopec Antal | 8.9.2014 o 7:05 | Karma článku: 11,15 | Prečítané:  1476x

Premiér SR používa treťotriednu rétoriku známu z kaviarní, či z ktoréhokoľvek diskusného fóra. Žongluje s loptičkami rôznych dátumov a situácii histórie tak, akoby ani nebol predsedom vlády stredoeurópskej krajiny, ale účastníkom debaty niekde pri pive. Za Róberta Fica by v krčmovej debate mohol iba a len Róbert Fico. Za Fica premiéra však môže veľká voličská základňa, ktorá je doteraz presvedčená, že morálne dilemy a pokora patria do filozofujúcej divadelnej hry a nie do reálneho života.  

Zrejme najhoršie je, že premiér SR neustále hrá na už ktorékoľvek nadchádzajúce voľby. Nech sa udeje čokoľvek, ide predsa o volebné výsledky. Ak nie sú v kurze reči o zlej slovenskej "pravicovej" politike, tak pre záujem strany a vlády je dobrá aj toť vojna u susedov.

Podľa šéfa Smeru - SD sú sankcie dielom Západu. My ich nechceme, my potrebujeme kľud a pokoj na prácu. Aj na Kubu uvalili USA sankcie a nikam to neviedlo. O Ukrajine sme doteraz nevedeli a... čo sa deje..? Hra mocností spôsobuje, že sa o nej akosi veľa a zbytočne debatuje. My potrebuje realizovať našu povestnú slovenskú pracovitosť, dobrosrdečnosť. My sme nikdy proti nikomu neviedli žiadne vojny. Nikdy sme nikomu nič neukradli. Teraz len nech už tie voľby dobre dopadnú a najmä tie v roku 2016. My, múdra vláda budeme krajinu ďalej riadiť tak, aby už nebolo potrebné diskutovať o riešení nahromadených problémov. Žiadne hromady nebudú, A ak, tak len tie smradľavé - opozičné.

Fico má šťastie, že opozícia sa nachádza v stave hlbokej kómy. Inak by problém možno mal. Takto si môže podristávať, čo len chce. Nikde žiaden súper do bitky. V takej krajine je radosť vládnuť a možno aj dovládnuť. Či už ako doživotný premiér, alebo - možno časom - prezident.

Na Slovensku vládne epidémia neinvenčnosti a chôdze vzad. To všetko komentujú na seba narážajúce dva nesúvisiace svety občanov, ktoré by dnes nemali žiaden štát, ak by po prvej svetovej vojne nebolo dobrej vôle nakresliť nové hranice novej možnosti žiť inak, ako do roku 1918.

Skupina kresličov sa nám však vymenila. Nové storočie - nové móresy.

Dosť bolo civilizácie.

Back in U.S.S.R.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?