Nech sa v Rusku odohrá čokoľvek negatívne, môžu za to mimozemšťania...

Autor: Martin Škopec Antal | 2.3.2015 o 7:05 | Karma článku: 13,34 | Prečítané:  4133x

Nech sa v Rusku odohrá čokoľvek negatívne, môžu za to mimozemšťania... V horšom prípade vrahovia indiánov, CIA, či mandelinka zemiaková importovaná z USA, aby zničila bohatú úrodu veľkého slovanského brata. Je dôležité uvažovať preexponovane iracionálne a potom sa už debata v kaviarni uberá tým správnym Smerom. "Špecialisti" na svetovú politiku, históriu, či armádnu stratégiu vždy vedia, odkiaľ vietor fúka. Obľubujú vetu: Je to tak a hotovo!  

S tou vetou sa im žije lepšie, lebo ich udržiava v presvedčení, že realita (pravda) je iba jedna a teda nemôžu vybočiť z nastúpenej cesty nimi vnímanej interpretácie udalostí. Obracajú sa k rozprávkam a k "bohom", lebo v skutočnosti stratili vieru v seba. Viera náhradná je často formou odťahovania sa od pochmúrnej reality vlastného Ja. A pochmúrnosť sa najľahšie odháňa odkláňaním pozornosti k skupine, ktorá "môže za všetko zlé". Synchronizovanie sa v hromadení nedorozumení je prvkom skupinovej "terapie". Stres zaťažuje srdce a cievy, treba čo-to popiť a poglábosiť.

Vo svete, ktorý "sa niekam rúti" chce jeden národ "zlo", druhý chce "dobro". Vraj keby toho zlého národa nebolo, tak by sme sa mali lepšie. Hra na gaunerov a hrdinov pokračuje, až kým v krčme po záverečnej nezhasnú svetlo...

Mentalita antikapitalizmu a nacionalizmu v krajine, ktorej nemalá časť populácie ospevuje marxizmus je priam nekonečne pevná...

... a mimozemšťania za to určite nemôžu

 

 

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?