Slovo oligarcha (oligarchovia) používame tak často ako slovo počasie

Autor: Martin Škopec Antal | 27.5.2015 o 11:30 | Karma článku: 7,90 | Prečítané:  356x

Slovo oligarcha (oligarchovia) používame takmer tak často ako slovo počasie. Sila napodobňovania a opakovania je ohromujúca. Pred rokom 2013 slová oligarcha, oligarchovia v masmediálnom priestore takmer neboli používané a ani ....

...v priestore verejného klebetenia ich nebolo počuť. Dnes je oligarchom aj sused odvedľa. Prečo? Lebo podniká, má dve až príliš nápadné autá, dva byty, dva domy a priam neskutočne atraktívnu milenku. Už teda nie je "bežný človek", ale "oligarcha". Pred rokom 2013 oligarchovia neexistovali? Nie! Vtedy to boli "kapitalisti".

Slovné implantáty sú nesmierne dôležité. Ak v masmediálnom bludisku chcete ľudí o niečom presviedčať, musíte nájsť to správne kľúčové slovo. Následne ho doaleluja opakujte. Automatizované používanie určitého kľúčového slova začne spôsobovať emočnú imunitu (čitateľa, poslucháča, diváka) voči jeho skutočnému obsahu. Podobne ako v prípade slova kapitalista. Zdá sa však, že slovo oligarcha "kapitalistov" zatláča do hlbokého úzadia. 

Z akéhosi "záhadného" dôvodu za oligarchov nie sú považované historické "osobnosti" Husák, či Biľak. Tieto dve bytosti vlastnili celú krajinu aj s obyvateľstvom, mohli rozhodovať o životoch občanov, ale dodnes sú vnímané ako dve asketické stvorenia.

Prečo? Pretože sme ich neoznačovali slovom kapitalisti, ale slovom komunisti. A komunista predsa "netúžil po majetku". Stačilo, že to bol moderný feudál (teda pokial sedel na tom správnom mieste). 

Teraz máme obdobie "oligarchov" 

Ktovie, čo nám móda slov a označení prinesie zajtra... 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?