"My sme tu doma"... alebo: Ako (ne)pomôcť politickému extrémizmu

Autor: Martin Škopec Antal | 16.9.2015 o 8:30 | Karma článku: 4,58 | Prečítané:  937x

Predstavitelia politického extrémizmu majú dobrú náladu. Ich preferencie sú a budú úmerné (čiastočnej) mediálnej hystérii, ktorú môžeme pozorovať. Vraj utečencov budú v SR možno státisíce, vraj ide o inváziu a nie utečeneckú vlnu.

Podľa Senecu sú ľudia najlepšie ovládateľní, keď ich držíte za ich vášne. A ako povedal "istý" Rakúšan: "nie je mojou úlohou robiť ľudstvo lepším, ale využiť jeho slabosti". Hystéria, ktorú (nie iba lokálne) predvádzajú mediálni "odborníci" na tému utečencov je kontraproduktívna, ak nie priamo hlúpa. Je dojemné čítať, že teraz ide o osud Slovenska, či (dokonca) o našu (ne)existenciu. 

Hlavnou "úlohou" politického extrémizmu je vyvolávanie strachu z "bubákov v tme". Reakcia "más" je zvyčajne (takpovediac) obranná (čo je normálne). Preexponované reakcie obce blogerskej a (ne)profesionálnej masmediálnej sú však na hlboké zamyslenie. Čomu pomôžu reči o invázii, alebo o ohrození samotnej existencie "pôvodného" obyvateľstva krajiny (krajín)? Budeme snáď po takej záplave textového negativizmu k sebe lepší? Skôr naopak. Nehovoriac už o našom vzťahu k ľuďom "odtiaľ zvonku". 

Docházda k synchronizovanej mediálnej a diskusnej konverzácii, ktorej cieľom nie je rovno klamať, ale aspoň preháňať. Klasická hra na obeť a páchateľa plná zjednodušení... 

Veď "My sme tu doma."   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?