Opozícia metastázuje, ale v podstate je už mŕtva

Autor: Martin Škopec Antal | 17.10.2015 o 10:40 | Karma článku: 8,13 | Prečítané:  1637x

Slovenská opozícia metastázuje, ale v podstate je už mŕtva. Jej druh rakoviny je neliečiteľný. Nezaberá ani chemoterapia v podobe poradenskej činnosti obce novinárskej, či blogerskej. Alebo inak: opozícia sa podobá na 50 rokov ...

...staré manželstvo, v ktorom už niet emocionálnej energie plnej chuti na niečo "hriešne". Lenže kde niet emocionálnej rozpálenosti, tam je ubíjajúca nuda a snaha zdrhnúť do sveta ilúzii, žúrok, sebaklamu. Opozičné subjekty sa už ani nesnažia predstierať, že zjednotenie opozície by niečomu prospelo. Je síce niekoľko šialencov, ktorí trepú o potrebe zjednotenia, no ide skôr o dôsledok ich totálnej frustrácie. Nepomáhajú ani deklarované pseudovízie o lepšej budúcnosti Slovenska bez Fica a "jeho" Smeru - SD. Nepomáha ani drístanie o novej pravicovej politike, či osobnostiach, ktoré by vedeli zaujať. Položme si otázku: môže zaujať niekto, kto si v mesiaci október 2011 položil vlastnú vládu? A čo tzv. nové tváre? Kto ich vygeneruje? Apatické spoločenské prostredie? To prostredie, ktoré samo seba začína presviedčať, že "ten Fico" je lepší ako "nejaká pravica"? Zásadná otázka však znie: Čo, alebo kto je v podmienkach SR pravica...?

Ak by mohlo súčasnej slovenskej "pravicovej politike" niečo prospieť, tak postupný odchod do politického dôchodku. Nech si len ešte pseudopravičiarske združenia do roku 2020 posedia v NR SR a potom koniec. 

Mala by prísť opozícia nová, skutočne vzdorujúca. Taká, ktorá nebude robiť kompromisy s neomarxistami a s potomkami gardistov. Musí ísť o opozíciu nenakazenú komunisticko-kostolníckou rétorikou. Opozícia, ktorej predstavitelia si nebudú rozbíjať stranícke štruktúry svojou nekonečnou hlúposťou a lenivosťou. Taká opozícia nebude otvárať šampanské pri úbohom vzostupe preferencii z 3,6 na 3,9 percenta...  

Do roku 2020 to ešte treba vydržať s Ficom na poste premiéra a potom sa na neho treba pozrieť ďalekohľadom umiestneným na tele pomyselnej pušky.       

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?