Sú státisíce voličov vládnej strany nesvojprávne?

Autor: Martin Škopec Antal | 23.1.2016 o 7:02 | Karma článku: 8,67 | Prečítané:  1823x

Za dominanciu vládnej strany môžu státisíce jej voličov. Ich svojprávnosť je však často spochybňovaná tvrdením, že boli a sú obeťou klamstiev, manipulácie. Vraj nevedia odkiaľ vietor fúka. Opak je pravdou. Smer vetra dobre poznajú

Voľba kandidátov za poslancov NR SR je dobrovoľná, slobodná. V nie iba predvolebnom masmediálnom priestore si môžeme vyberať z čoho len chceme, ba dokonca doň môžeme zasahovať formou písania blogov, príspevkov. Občania - voliči teda prípadnej medializovanej manipulácii nie len dobrovoľne podliehajú, ale ju aj spoluvytvárajú. Nežijeme v časoch, kedy nebolo z čoho vyberať, s čím porovnávať. Informácii a komentárov je pretlak. Ak občan - volič niečo nevie, tak buď preto, lebo vedieť nechce, alebo vedieť nevie. Za jeho nevedenie určite nemôže predseda vlády, vláda, parlament, obec novinárska.   

Neustále vyhováranie sa na politikov a tzv. manipulatívne masmédiá je už trápne. Politikov nevyrábajú vo vedeckom laboratóriu. Majú svoje rodinné zázemie, svoje životné príbehy a naviac: ich mentálnu schránku tvorilo prostredie do ktorého sa narodili. To prostredie, do ktorého sa narodili aj tie státisíce voličov vládnej strany (nie iba tej).

Keď sa niekto vo voľbách rozhodne dať svoj hlas zástancom plochosti planéty Zem, tak je to jeho slobodné rozhodnutie. V systéme parlamentnej demokracie sú korekcie verejného uvažovania závislé od seba samého. V KĽDR od "vodcu". Strana a vláda sa môžu "akurát" balíčkovať, čoho príčinou je však v začiatočnom aj v konečnom dôsledku občan - volič.

Ak je niekto oficiálne nesvojprávny, nemá právo voliť...   

 

     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?