Politická adolescentnosť a (ne)orientácia - Cesta k sebaporazeniu

Autor: Martin Škopec Antal | 8.10.2012 o 9:46 | (upravené 8.10.2012 o 10:51) Karma článku: 9,53 | Prečítané:  225x

Predseda SDKÚ Pavol Frešo a predseda KDH Ján Figel v nedávnej diskusií na TA3 prezentovali cieľ "spoločného hľadania" prezidentského kandidáta. Taktiež hovorili o "spločnom postupe opozície" voči dominantnému Smeru - SD. Vágnosť povedaného v televíznej debate bola ubíjajúca a plná fráz. Na televíznu obrazovku tak bola prenesená politická adolescentnosť osôb, ktoré veľa hovoria, ale málo povedia.

Takže (pseudo)opozícia chce "hľadať" spoločného prezidentského kandidáta. Akoby išlo o strateného príbuzného, alebo stratené vrece zemiakov a nie budúceho možného prezidenta SR. Za normálnych okolností by sa verejnosť už musela dozvedieť zopár mien osobností, či aspon osôb, minimálne jednej. Isté je, že takzvaná opozícia ani dnes nevie, akú obsahovú - hodnotovú spoločnú orientáciu by kandidát mal prezentovať a reprezentovať. A problém je práve v (ne)hodnotovej a (ne)obsahovej orientácií. (Pseudo)opozícia totiž nieje pravicová (snáď iba jej malá časť). Už preto nemôže mať spoločného kandidáta pravice. Naviac v radoch "opozície" fungujú vzájomné averzie zdedené ešte z nedávnej minulosti (hlasovanie SaS v súvislosti s Eurovalom, či povolebné hašterenie sa o politické kosti predhodené Róbertom Ficom). Ďalšou "vecou" je vzdialenejšia minulosť. Tam je to už jasne a zreteľne o (ne)hodnotách a (ne)pevných koreňoch. Napríklad "pravicové" KDH (najmä jeho ex-predseda Ján Čarnogurský) má značne benevolentné postoje k obdobiu Slovenského štátu z rokov 1939 až 1945. Ten rozhodne demokratický nebol. Spomenutia hodné sú tiež zahmlené postoja KDH k Dubčekovcom (roky 1968 až 1969). Bol snáď Alexander Dubček kresťanský demokrat, či demokrat? Vnútorne zostal "reformným" komunistom až do svojej smrti v roku 1992. Ľahkovážny začína byť aj postoj "opozičníkov" k odbobiu z rokov 1994 až 1998. Vtedy bol naštartovaný pokus z dielne HZDS, SNS a ZRS. Pokus o "nastolenie" akéhosi voľnejšieho nacionálne - socialistického systému, v ktorom by bol súkromný sektor (a mesmédiá) podriadený náladám štátohnutia. Čím chcú predsedovia "opozičných" strán a hnutí presviedčať potencionálnych voličov? V spomenutej televíznej debate Pavol Frešo na pomyselný jeden meter štvorcový nakládal sto slov, pričom sa často opakoval. Skôr sa podvedome "snažil" množstvom hovoreného zamaskovať skutočnosť, že neexistuje a existovať nebude žiaden spoločný reálny projekt, ktorý by platil na prezidentského kandidáta ľavice a ľavicu ako celok. Zjednodušene povedané (napísané): V oblasti sexuálnej je dôležitá sexuálna orientácia. Bez nej by jedinec mohol obšťastňovať akurát tak vzdialené "zapadajúce" Slnko. Bez hodnotovej orientácie politickej, kultúrnej, civilizačnej môže politik akurát tak unudiť diváka pri televíznej obrazovke. Diváka snažiaceho sa dešifrovať nedešifrovateľné.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?