Jeden meter od chaosu

Autor: Martin Škopec Antal | 15.10.2012 o 8:56 | (upravené 15.10.2012 o 9:55) Karma článku: 11,00 | Prečítané:  264x

Až budú predsedovia SDKÚ, KDH, SaS a Most-Hid "kádrovať" svojho potencionálneho "spoločného prezidentského kandidáta", mali by mu položiť jednu zásadnú otázku: Aký je Váš postoj k okolnostiam, technológií a postupu povalenia Radičovej vlády z októbra 2011?

Ak sa potencionálny kandidát na post prezidenta SR bude chcieť za každú cenu pretlačiť do ďalšieho kola, tak odpovie, že za pád vlády mohol Róbert Fico, alebo okolnosti spôsobené nepriaznivou konštaláciou planét a hviezd. V prípade, že má v sebe dostatok inteligentnej reflexie, tak povie, že pád vlády spôsobilo vedenie strán, ktoré dnes hľadajú spoločného prezidentského kandidáta. V televíznych a rozhlasových debatách začínajú predsedovia spomenutých subjektov čoraz hľasnejšie zdôrazňovať, že práve spoločný kandidát na post prezidenta SR bude ukážkou ich vôle po "zjednotení pravice" v predvolebnom čase. Predsedovia "opozičných" strán a hnutí sa zrejme domnievajú, že volič má parmanentné zatmenie mysle. Snažia sa voliča a mesmédiá presviedčať, že tzv. ficovcov je potrebné porážať akokoľvek, bez ohľadu na vlastné, minulé "zakopnutia". Dokonca sa v radoch opozície objavuje názor, podľa ktorého už október 2011 nie je dôležitý. Bohužial, alebo našťastie je (ako pre koho). Vo svetle októbrového povalenia Radičovej vlády sa súčasná kritika opozičníkov voči vláde Róberta Fica ukazuje ako mierne absurdná. Predsedovia a poslanci SDKÚ, KDH, SaS a Most-Hid svorne tvrdia, že po parlamentných voľbách v roku 2016 bude potrebné naprávať ficovo šafárenie v štáte. Kto Fica posadil do mocenského kresla? Kto umožnil vládnuť ľuďom, ktorí sú politickým potomstvom autonomistického bloku HSĽS, dubčekovského poľudšťovania nepoľudštiteľného a gorbačovovskej perestrojky? Odpoveď opozície by iste znela, že za všetko môže volič Smeru - SD. Iste, ale až v druhom, alebo treťom pláne. Ako chcú opozičné palamentné subjekty presvedčiť voličov, že ich kandidát na prezidenta bude ukážkou povahovej stability a argumentačnej gramotnosti, keď samotné strany sa častokrát vyhovárajú jedna na druhú a zhlukujú sa iba účelovo. V danej súvislosti si je dobré spomenúť tiež na koaličný kanibalizmus v televíznych a rozhlasových debatách z februára a marca 2012. Zdá sa, že aj v prípade "spoločného kandidáta" na post prezidenta je opozícia opäť jeden meter od komunikačného a argumentačného chaosu. Isto iste za to nemôže Róbert Fico, či nepriaznivá konštalácia planét a hviezd.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?