Alojz Hlina - "Útek" pred lacnou popularitou

Autor: Martin Škopec Antal | 26.10.2012 o 13:05 | (upravené 26.10.2012 o 14:11) Karma článku: 8,50 | Prečítané:  820x

Alojz Hlina sa svojim rozhodnutím opustiť "združenie" jedného muža vzdáva svojej budúcej popularity. Môže mať však aspon fajn pocit, že už nebude naďalej politicky pomáhať slovenskému Caligulovi, šéfovi OĽaNO. Vnútorná sebaočista odchodom z "paláca" je to najlepšie, čo mohol Alojz Hlina urobiť. Dejiny novodobej slovenskej politiky ukazujú, že nemá zmysel pomáhať politikovi, ktorý uprednostňuje politickú sedliackosť pred uznávaním pravidiel.

To, čo požaduje Alojz Hlina od Igora Matoviča sú pravidlá a racionálne uvažovanie. V tomto momente by bolo najhoršie, ak by nespokojenec Hlina začal pritakávať mienke šéfa "združenia" a menil svoje rozhodnutia. Ak rozhodnutie nezmení, tak získa na sebaúcte. Stratí však už spomenutú popularitu. U koho? No predsa u občanov - voličov, ktorí podporujú Matovičovo iracionálno, uletenú spontánnosť a ochotu pridať sa ku všetkému, čo je ľudovo páčivé. Napríklad k Smeru - SD. Z dlhodobého hľadiska bolo viac ako jasné, že Hlina sa u Matoviča nemôže politicky a ľudsky udržať. V posledných rokoch verejne deklaroval (takmer pravidelne na námestí SNP v Bratislave) svoj odpor k mentálnemu inventáru Jána Slotu. Toho Slotu, ktorého prezentácia (bola) je čiastočne tiež povahovou zložkou šéfa OĽaNO. Slota a Matovič nemajú problém verejne nadávať a neprísť "niekomu" na meno. Ján Slota mal napríklad vo zvyku mená oponentov buď dočasne "zabudnúť", alebo ich pred masmédiami zvokomalebne karikoval. Aj Matovič má pre Hlinu "mediálne" meno. Zosmiešňovanie oponentov má rôzne podoby, čo sa "ľudu" páči. A Matoviča má "ľud" rád. Ešte keby bolo trocha toho alkoholu na očiach, preferenčne by rástol viac. V rokoch 1992 - 1993 "opúšťal" Milan Kňažko Alfa samca V.M. z vtedy vládneho HZDS. Popularita mu rýchlo klesala. Dnes už Milan Kňažko v politike nie je. Ktovie, čo bude o pár rokov s Alojzom Hlinom. Dočasne sa asi politicky pridá k niekomu, kto bude mať pochopenie pre ten jeho povahový inventár. Lenže na Slovensku je to z pohľadu verejného vnímania politiky tak: Kde je veľa kultivovanosti, tam je málo popularity. Ešteže Alojz Hlina ponúka na svojich politických stretnutiach s "ľudom" kofolu a guláš zdarma...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?