Štát je nahoršou formou "kapitalizmu"

Autor: Martin Škopec Antal | 20.11.2012 o 14:46 | (upravené 20.11.2012 o 15:44) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  395x

"Antikapitalisti", neomarxisti a nacionálni socialisti hovoria a píšu o negatívach "kapitalizmu", o potrebe jeho potlačenia, odstránenia v mene "všeobecného blaha". Existuje však "kapitalizmus" ako politický systém?

"Kapitalizmus" ako politický systém neexistuje. Slovo "kapitalizmus" je len slovo. A rozhodne to nie je slovo do "bitky". Možno do spoločenských debát, ktoré viacmenej slúžia ako forma mentálnej masturbácie, účelom ktorej je zapĺňanie diskusného priestoru. Autentickí odporcovia systému parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu sa však obávajú pomenovať svoje pohľady na demokraciu otvorene a preto hovoria: "Pozrite sa na ten kapitalizmus, na tú dekadentnosť..." Nemajú odvahu povedať nahlas: "Systém parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu je k ničomu. Oddajte sa živočíšnemu pudu, tráveniu zjedeného, páreniu a spánku. Poslúchajte Alfa samca, lebo on Vám ponúka istotu každodennej nemennosti. Istoty za poslušnosť. Poslušnosť ako formu vzájomnej zvieracej komunikácie. Najlepšou formou je istota, že zajtra sa nič nezmení. Nadávajte na peniaze. Veď peniaze kazia charakter. Peniaze sú kapitalizmus. Kapitalizmus je rôznosť a rôznosť predsa nechcete. Rôznosť je alternatíva, konkurencia. Alternatíva je nepriateľ. My sme smerovanie v poznaní, že poznanie je bolesť. Poznanie je zložitá, bolestná odpoveď na ešte zložitejšie, bolestné otázky. Načo sa pýtať? Oddávajte sa živočíšnemu pudu, tráveniu zjedeného, páreniu a spánku. My sme jediná odpoveď na jedine možnú otázku. My sme tvorcovia otázok. My sme Boh, svet, vesmír. Kto chce premýšľať, ten nech ostane v knižniciach. Ten nech nás (Vás) neobťažuje. Spoločenstvo otázok je spoločenstvom dekadencie. Dekadencia je demokracia. Demokracia je kapitalizmus". Tak slovenská Ústava, ako aj iné ústavy sveta nepoznajú slovné spojenia typu: Kapitalistická republika, Kapitalistický systém. Zjednodušene povedané, napísané: Je to práve štát, štátne rozhodnutie, ktoré za určitých okolností môže zbavovať "kapitalistu" majetku v prospech "celku". Je to štát, poslanec, premiér, vláda, prezident, čo môžu povedať: "Tvoj majetok si privlastňujeme, lebo také je naše ľudové rozhodnutie a nepýtaj sa prečo. Nateraz si Ty My." Je to práve štát, ktorý je najhoršou formou "kapitalizmu".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?