Ministerstvo veštenia a vízie vládnutia do roku 2042

Autor: Martin Škopec Antal | 27.11.2012 o 7:16 | (upravené 27.11.2012 o 8:06) Karma článku: 11,92 | Prečítané:  483x

V roku 1988 si strana a vláda niekdajšej ČSSR pripravovala a verejne deklarovala vízie vládnutia do roku 2018. Umelohmotná propaganda tento nezmysel rozširovala a to bez ohľadu na sociálne, politické, hospodárske, medzinárodné, fyzikálne a časové spoločenské preferencie. Súčasná strana a vláda hypnotizérov sa snaží verejnosti vsugerovať niečo podobné a síce, že má vízie vládnutia a hospodárenia na "najbližších tridsať rokov".

Pre jednoducho zmýšľajúceho človeka môžu reči o víziách vládnutia do roku 2042 znieť dobre a upokojujúco. Povie si: " Vláda vie, čo chce, má zabezpečené dlhodobé hospodárske a ekonomické plány... no čo, sú to proste odborníci..." Fakt, že ide o propagandu si náš človek z ľudu uvedomovať zrejme nebude, lebo jeho základnou psychickou potrebou je ustálenie svojho JA v informačne nepokojnom, prepchatom svete. Vízie vládnutia na tak dlhé obdobie sú blud, lebo ani génius dnes nemôže vedieť, čo sa na planéte (ne)zamýšľaných príčin a nezamýšľaných dôsledkov stane o päť, desať, dvadsať rokov. Smerom do minulosti môžeme hmatateľne nájdené, videné a počuté identifikovať, analyzovať, testovať, diagnostikovať, pretože ide o niečo, čo bolo pred hranicou našej prítomnosti. Smerom do budúcnosti si môžeme niečo plánovať skôr krátkodobo, lebo z dlhodobého hľadiska nemôžeme vedieť, aké súradnice udalostí nás doslova zaskočia nepripravených. Napríklad plánovať si dovolenku na leto 2022 už dnes je nezmysel. Miesto kam by sme si plánovali cestovať v danom čase nemusí existovať a aj my už v roku 2022 nemusíme žiť vo vzťahoch, aké poznáme teraz. S plánovaním vládnutia je to podobné. Vie snáď dnes premiér, minister školstva, vnútra, dopravy v akom stave bude jeho rezort a finančné možnosti krajiny v roku 2022, či 2032? Ak však vie, tak nech vláda okamžite vyčlení peniaze na založenie Ministerstva veštenia. Pravdu povediac pri súčasných manieroch rozširovania postov na vládnej úrovni je možné všetko. A ešte niečo... Pokiaľ bude zachovaný systém parlamentnej demokracie a teda predpokladané striedanie vlád rôzneho názorového spektra od ľava do prava, načo sú potrebné spomenuté vízie na tak dlhé obdobie? Odpoveď je opäť jedna a tá istá: Ide o propagandu a hypnotizovanie jednoducho zmýšľajúceho človeka, ktorý by najradšej videl (ten svoj) zjednodušený svet, ako obrovskú plochú dosku nesenú veľkou, múdrou bytosťou.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?