Einstein, rozpínanie vesmíru a relaxovanie hrou na husle...

Autor: Martin Škopec Antal | 12.12.2012 o 9:54 | (upravené 12.12.2012 o 11:08) Karma článku: 6,26 | Prečítané:  239x

Albert Einstein raz povedal, že vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, len v prvom prípade si nie je celkom istý... Spomenul som si na jeho výrok pri sledovaní neustále sa opakujúcej, neproduktívnej, povrchnej a bulvarizovanej kritike voči premiérovi a Smeru - SD zo strany veľkej časti masmédií a opozície.

Stačí sa pozrieť už len na prízemné pomenovania, aké sa šéfovi vládostrany dostávajú: Ficko, Hranol, Priemer... Bohužial sa k podobným infantilnostiam dopracovali aj publicisti inak kvalitného razenia. Taktiež porovnávanie Róberta Fica a Smeru s niekdajšou KSČ je trápne. Fico nie je Miloš Jakeš. Naviac funguje v podmienkach systému parlamentnej demokracie. Na vládnutie dostal "poverenie" od veľkého množstva voličov. Nikto ich nenútil voliť Smer - SD. Rozhodovali sa slobodne, či aspon relatívne slobodne. A súčasná ich podpora (o niečo nižšia ako v minulosti) je rovnako slobodná. Bulvarizovaná kritika voči Smeru je dôsledkom neschopnosti kritikov otvorene nazerať na príčiny, ktoré viedli k vládnutiu "červenokožcov". Kritika bez sebareflexie (a hlbokej reflexie) je tancom slepca na ľade. Hysterická forma takejto kritiky sa podobá na krik malého dieťaťa, ktoré nevie nájsť svoju obľúbenú hračku v detskej izbe. Ficovi je napríklad už priam mechanicky vyčítané, že nedodržal sľuby, ktoré dal voličom v súvislosti s "ISTOTOU pre obyčajného, bežného občana". Treba pripomenúť, že strany, či hnutia môžu vo voľbách sľubovať, čo len chcú. Hoc aj dvojnásobné platy. Kto sa domnieva, že uletený sľub politika v kampani je pevný záväzok hodný dodržania, ten nech si predplatí celoročné vstupné do bábkového divadla. Ešte k ISTOTÁM: Očakávať, že človeku má zabezpečovať jeho sociálne istoty vláda, premiér, parlament, alebo nebodaj prezident je blud. Katastrófou je, že opozícia tento blud dokonca mediálne rozširuje, keď tvrdí, že Fico nedodržiava sľuby o "istotách" dané občanom. Opozičníci sa asi zasekli v dobe socializmu. Občanom svojou rétorikou vsugerúvajú, že spomenuté sľuby predsedu Smeru majú svoje racionálne opodstatnenie. Nechtiac sa tak k nemu a Smeru pridávajú v zborovom, demagogickom spievaní. Keby Fico v ďalšej volebnej kampani hovoril, že Smer bude zabezpečovať "správne" načasovanie dopadania slnečných lúčov na vodnú hladinu, začne opozícia uvedené akceptovať ako volebný sľub hodný dodržania? Albert Einstein občas relaxoval hrou na husle. Určite mu to pomáhalo pri premýšľaní. Otázne je, čo by pomohlo slovenskej opozícií a nemalej časti publicistickej obce. Husle asi nie... Lenže ani Einsteinovia nepadajú z oblohy... Zvlášť na Slovensku.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?