Veľký Jožo v malom Slovensku a priľahlá galaxia

Autor: Martin Škopec Antal | 9.1.2013 o 10:06 | (upravené 9.1.2013 o 10:47) Karma článku: 6,01 | Prečítané:  514x

Nedávno cestujúc vlakom po krajine podtatranskej prihovoril sa mi v kupé človiečik z ľudu, aby oblažil mysel moju duchaplnou snahou o rozhovor, ktorého obsahová náplň miestami pripomínala "príjemné" hrabanie sa v žiletkách. A vo svojej snahe nebol sám.

Osôbka ľudového formátu vo veku už dávno nie tesne poškolskom opýtala sa ma, čo si myslím o nedávnom hlučnom krčmovom počínaní Veľkého Joža. Opýtal som sa, že kto ten Veľký Jožo jest. Človiečik z ľudu sa na mňa začudovane pozrel a položil naliehavú otázku: "Ako to, že nepoznáte Veľkého Joža? Veď jeho poznajú všetci?" Následne som sa od čudovateľa dozvedel, že Veľký Jožo pochádza z dediny, ktorá má osemstopäťdesiat obyvateľov. "Veľký Jožo nie je všeobecne známa osobnosť a Vaša dedina nie je celé Slovesko", zareagovala moja telesno - duchovná schránka vystužená vytrénovanou trpezlivosťou. Človiečik z ľudu ma potom "uzemnil" konštatovaním, že "Veľkého Joža predsa musia poznať všetci, nech je ako chce". Do rozhovoru čoskoro prihodila svoje polienko múdrosti taktiež prísediaca asi tridsať ročná žena. Tá si nahlas položila zásadnú, kruciálnu a často frekventovanú otázku: "Ako to, že vo svete si pletú Slovensko so Slovinskom?" Odpovedal som, že Slovensko nie je Rusko, či USA a pri tak malej krajine akou Slovensko je k omylom v znalostiach svetovej populácie dochádza a dochádzať bude. "Veď Slovensko je len taká malá zemiaková placka prilepená na štadióne zvanom svet", dodal som. Prísediaca žena svoju pôvodnú otázku rázne zopakovala, na čo som opäť zareagoval: "A Vy viete, aký je rozdiel medzi kmeňom Bubalabubala a kmeňom Bubalamubala usadenom niekde v Afrike?" Namiesto odpovede sa mi dostalo posmešného úškľabku. Osadenstvo opustilo kupé v najbližšom meste a ku mne si prisadla nová spolucestujúca, pekná dvadsiatka. V druhom polčase nadviazaného rozhovoru sa ma ako bratislavčana opýtala, či v hlavnom meste poznám Danku, ktorá pracuje v predajni ovocia - zeleniny. Odvetil som, že nepoznám, ale keď najbližšie poletím vesmírnou loďou okolo priľahlej galaxie, tak sa pocestných mimozemšťanov opýtam, či Danku poznajú. Ak áno, tak dám túto dobrú správu "celému svetu" okamžite k nahliadnutiu prostredníctvom e-mailovej nadsvetelnej pošty.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?