Čo charakterizuje slovenskú voličskú väčšinu

Autor: Martin Škopec Antal | 13.1.2013 o 13:13 | (upravené 13.1.2013 o 14:07) Karma článku: 17,56 | Prečítané:  1459x

Slovenská voličská väčšina je privtelená k Smeru - SD, lebo práve tento politický subjekt reprezetnuje jej povahový inventár. V ňom nie je zložité sa orientovať. Smer - SD a jeho voliči sú spojené nádoby. Ide o jednu a tú istú hmotu. Čo ju charakterizuje?

Voličská väčšina Slovenska dnes privtelená k Smeru - SD bola svojho času privtelená k HZDS. Pred prvou svetovou vojnou bola súčasťou autonomistického bloku HSĽS (Hlinkova slovenská ľudová strana). V rokoch 1939 až 1945 rezervovane podporovala vládu, ktorá bola podriadená tzv. Tretej ríši. Pozor! Ide o jednu a tú istú väčšinu. Svoj genetický kód prenáša z pokolenia na pokolenie. Celé generácie ju spája rovnaká pupočná šnúra. Táto väčšina bola a je latentne antisemitská, protiamerická, letentne rasistická, neznášajúca odlišnosti. Je kolektivistická. Jenotlivca a jeho postavenie v spoločnosti považuje za ničotné. Kult kolektívu (národa) áno, pestovanie zdravého ega nie. V skupine, tlupe sa cíti bezpečnejšie. Asi ako fanúšikovia fotbalového klubu, ktorí majú chuť niečo rozbiť, no odvahu majú iba stmelení v dave. Táto väčšina je podráždená, ak je vystavená radikálne odlišnému názoru, ktorý nie je v stave chápať. Názorovú odlišnoť považuje za útok na svoju podstatu. Keď chýbajú "argumenty", bráni sa útokom. Je zástancom názorových stereotypov. Drží sa ich ako kliešť tela, na ktoré sa práve pricucol. Slovenská väčšina vyznáva slovenskú historickú mytológiu: "Hrdinu" Jánošíka, "tisícročné úsilie" o vlastnú štátnosť, národnú "dobrosrdečnosť, pracovitosť, mierumilovnosť". K totalitnému režimu sa stavia zhovievavo a nezriedka aj k tomu nacistickému. V interných debatách (v bytoch, chalupách, záhradách) s voličskou väčšinou nemá človek problém počuť napríklad názor, že "Hitler mal dobrú zamestnaneckú politiku", alebo, že "holokaust je výmysel". Na komunistickom režime voličskú väčšinu fascinuje takzvané dvojkorunové mlieko, takzvaná plná zamestnanosť, možnosť poflakovať sa počas takzvanej pracovnej doby a tieňová ekonomika, ktorá utužovala staré "biznis" bratstvá a nové kamarátstva. Voličšská väčšina zatvára oči pred úchylnosťami komunistického režimu a tvrdí, že systém bol v poriadku, len zopár jedincov nesprávne pochopilo Marxove vízie "budovania spoločnosti". Systém parlamentnej demokracie je pre voličskú väčšinu príliš nezrozumiteľný, rozmanitý a "nezdravo" dekadentný. Demokraciu považuje za "nejakú blbosť" dovezenú zo Západu. Voličovi Smeru - SD je jedno, či on, alebo jeho rodič bol komunista. Povie: "No a čo, hlavne že som bol dobrý Slovák". Byť Slovákom je pre neho viac, ako najosobnejšie presvedčenie, morálka, charakter. Byť Slovákom znamená príslušnosť k spoločenstvu, ktoré sa zaoberá živočíšnosťou tejto chvíle, telom a nie presahom mysle. "Miluješ, piješ, rád sa naješ? Áno? Hej. Tak potom si správny Slovák". Smer - SD je momentálne pre slovenskú voličskú väčšinu tou správnou cestou. Až nebude Smeru - SD, tak potom bude dobré čokoľvek podobné. Od kolísky až po hrob bude voličská väčšina žiadať opateru štátu. Prečo? Lebo v systéme otvorenej spoločnosti sa cíti opustená a vykorenená.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?