Február 1948 - Pokus o kultúrnu genocídu a nekonečný žúr

Autor: Martin Škopec Antal | 21.2.2013 o 5:56 | (upravené 21.2.2013 o 7:07) Karma článku: 16,07 | Prečítané:  564x

Vízie komunistov boli a sú podobné stavom drogovo závislého človeka, ktorý dianie okolo seba a v sebe vidí maximálne preexponovane, alebo (naopak) podexponovane. Každopádne však inak, ako človek, ktorý práve nie je silne nadrogovaný. Komunistické "myšlienky" o tom, že komunisti budú programovať počasie, rušiť peniaze (ktoré vraj raz nebudú potrebné), prípadne rušiť čas a dávať materiálne "každému rovnako" sú snom, utópiou. B. Goodwin napísal: "marxizmus je utopická teória v najhoršom slova zmysle, realizovateľná iba prostredníctvom totalitnej praxe".

A práve o tom (alebo tiež o tom) bol FEBRUÁR 1948 v niekdajšom Československu (a všade tam, kde "GENERALISIMUS" Stalin roztiahol krídla diktatúry mentálnej tuposti). Povedzme si ale otvorene, že nebyť ďalšieho "génia" Adolfa Hitlera, tak mnohé udalosti by boli inak "naskladané". Nebyť vojnového ťaženia tohoto zakomplexovaného rakúskeho snoba, následne by nemusela vzniknúť protihitlerovská koalícia, ktorá si v rokoch 1944 až 1945 rozdelila európske územia na dve časti. Jedna časť - systém parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu. Druhá časť - systém diktatúry "proletariátu" a plánovaného hospodárstva, zničujúcej, celoplošnej dotačnej politiky štátu. Nebyť povojnového politicko - spoločenského usporiadania, nebolo by (v zmysle politickom) ani FEBRUÁRA 1948, ani roku 1968 a teda ani novembra 1989. Mnoho Slovákov sa dodnes mylne domnieva (často zámerne, účelovo), že FEBRUÁR 1948 bol dôsledkom volieb z roku 1946. Nebol! Voľby roku 1946 neboli referendom o tom, či v Československu bude, alebo nebude na dlhé obdobie zavedená diktatúra "Červenokožcov". V Čechách síce vyhrali komunisti, no z prieskumov verejnej mienky z roku 1947 (jún) vyplynulo, že Komunistická strana mala už iba 7,2 percenta podpory obyvateľstva. Popularita komunistov prudko klesala a nebyť spomenutých vojnovo - povojnových okolností, ostala by Komunistická strana periférnym politickým subjektom. Na Slovensku vo voľbách v roku 1946 vyhrala Demokratická strana. Nie však preto, že by tu bol pretlak demokratov, ale preto, lebo HSĽS (HLINKOVA SLOVENSKÁ ĽUDOVÁ STRANA) bola zakázaná a podobne tak všetko jej podobné... Vráťme sa ale k FEBRUÁRU 1948. Zjednodušene napísané: Totalitný nástup komunistov k moci bol pokusom o kultúrnu genocídu a pokusom o zrealizovanie nekonečného prežieracieho žúru pre "proletársku buržoáziu". Táto "trpela" pocitom civilizačnej nadradenosti nad všetkým, čo až príliš dlho "vysedávalo" v škole. Kategória A občanov: ROBOTNÍK, ROĽNÍK. Kategória B občanov: Inteligent. Komunisti (podobne ako svojho času nacisti) neznášali "intelektuálnu spodinu". Čo nevygumovali na úrovni telesnej, to sa im podarilo gumovať na úrovni "ideovej". Ako ešte v roku 1924 napísal Karel Čapek, pochmúrny je svet komunizmu... Mnoho Slovákov na komunistický režim dodnes spomína v dobrom. Väčšinová názorová časť spoločnosti (ktorá nikdy nebola náročná na podmienky) sa domnieva, že práve roky 1948 až 1989 znamenali pre Sovákov obdobie "pozitívneho rozvoja". Faktom je, že mnoho Slovákov sa "dostalo" od hlinenej podlahy k podlahe vykachličkovanej, od latrín k splachovaciemu záchodu, od studní k vodovodom, od čiastočnej negramotnosti ku gramotnosti (takmer) plnej. Lenže k uvedenému by sa Slováci dostali aj bez komunistov. Pôvodne zaostalé Slovensko by sa zmenám nevyhlo. Skúste to však hovoriť a písať obyvateľstvu, ktorého väčšina mala (a ešte má) predkov pochádzajúcich z menších "kmeňových" spoločenstiev, kde dlhodobo vládol dedičný richtár rukou "neomylnou".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?