"Superman" na ceste nikam

Autor: Martin Škopec Antal | 18.3.2013 o 7:45 | (upravené 18.3.2013 o 8:36) Karma článku: 9,88 | Prečítané:  260x

Znovuzvolenie Richarda Sulíka do čela SaS svedčí o nezrelosti slovenskej politiky a jej "prapôvodného" tvorcu - slovenského voliča. Ten sa často sťažuje, že politik nevie dobrovoľne odísť zo svojej funkcie a to napriek tomu, že v nej sklamal. Sulík pred a po predčasných voľbách (2012) nielenže neodišiel z postu predsedu SaS, ale teraz bol ako predseda ešte potvrdený hlasovaním. To, čo sa v SaS udialo v "malom", sa na Slovensku deje bežne vo "veľkom". Nekonečný príbeh neschopnosti včas stiahnuť osobnú (funkcionársku) vlajku pokračuje.

V Podtatransku sa po prúseroch tak skoro neodchádza. V tunajších pomeroch sa na dobrovoľné odchádzanie politika čaká ubíjajúco dlho. Nekonečne dlho odchádzal zo svojej stoličky aj niekdajší predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda. "Presluhoval" a toto presluhovanie stálo SDKÚ takmer krk. Do parlamentu sa horko - ťažko "preškriabala". Tento článok nie je o kvalitách, či nekvalitách toho - ktorého politka, ale o jeho (ne)schopnosti pochopiť, že určité obdobie politického života treba uzavrieť. Ukončenie jednej etapy pomôže otvoreniu dverí novej šanci. Richard Sulík je vtipný, má dar nadhľadu a v celku šikovne vie analyzovať politické kroky oponenta. Bohužial nie tie svoje. Jeho parlamentno - povolebné zotrvávanie na čele SaS vyvolalo množstvo otáznikov v tej časti spoločenského spektra, ktorá sa pozerá nie iba na vôlu politika "vládnuť" a "ovládať", ale tiež na jeho zmysel pre sebaúctu a úctu k voličstvu. Sulík pred voľbami v roku 2012 povedal, že nech o jeho zotrvaní na čele SaS rozhodnú voliči krúžkovaním. Ukázal tak, že jeho psychický svet nie je svetom politika - dospeláka (zrelého politika), ale svetom zamestnanca úradu. Niečo v zmysle: "Nech rozhodnú tam hore a ja sa už zariadim". Neodchádzanie v pravý čas je predzvesťou budúceho hlučného vykopnutia, po ktorom následuje trápne ticho. Svojho času som na BLOGu napísal, že Richard Sulík je Supermanom iba na bilboardoch. Jeho účasť na bizarných raňajkách u hostiteľa, ktorý mal v dome namontované kamery s odposluchom bola škandalózna (aj keď zrejme vopred pripravená, čo ale hosťa neospravedlňuje). Sulík sa správal ako člen pouličnej partie a nie ako ústavný činiteľ. A ústavný činiteľ súkromie nemá, čo má mimochodm slušne zaplatené. Slovenské politické a spoločenské prostredie netlačí politika k tomu, aby si dával "pozor na reči" a k dávaniu si pozor na "čudné kontakty". Pozor si nemusel dávať Mečiar, ani Dzurinda a pozor si nedáva ani Fico. Takéto "nedávanie si pozor" je liahňou nových bytostí slovenského politického obludária. Sulík je momentálne "Superman" na ceste nikam. Na ceste nikam je spolu s ním aj SaS. Podobnem ako súčasná SDKÚ, ktorá sa poneviera od ničoho k ničomu. Od ničoho k ničomu sa poneviera taktiež celá "opozičná" skupina, ktorá v konečnom dôsledku dopláca (aj) na niekdajšie "neodchádzanie" svojich čelných predstaviteľov zo stoličiek.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?