Slovenský väčšinový volič má zženštelú povahu

Autor: Martin Škopec Antal | 28.3.2013 o 9:28 | (upravené 28.3.2013 o 10:40) Karma článku: 23,64 | Prečítané:  268x

Slovenský väčšinový volič má zženštelú povahu. Jeho vzťah k tomu svojmu - "správnemu" - politikovi je podobný vzťahu ženy k tomu svojmu - "správnemu" - mužovi. Očakáva od neho dominantné postavenie pokiaľ možno na všetkých úrovniach. Chce mať doma výkonnú istotu. Spoľahlivého chlapáka, ktorý vie svoje občasné poklesky a poklesnutia šikovne maskovať. Muža, ktorého "politikou" je "politika" vyvolávania pohodovej nálady, hoc aj v časoch nepohodových. V Podtatransku už od čias existencie Dedičného richtáta, cez Mečiara, Slotu až po Fica funguje tá istá spoločenská objednávka. Objednávka na moderného feudála, ukazujúceho svoju mužnosť každému, bez ohľadu na pohlavie, vek, náboženskú orientáciu. Slovenská názorová väčšina chce mať vo "vedení" štátu Kohúta, ktorý venuje pravidelnú pozornosť každej Sliepke. Verejné klikovanie súčasného slovenského premiéra je klikovaním iba v druhom, či treťom pláne. V pláne prvom ide o útok na zženštelé voličstvo, ktoré reaguje na dojem sily a takzvaného "zdravého sedliackeho rozumu".

Už Ján Slota vedel, ako na väčšinové voliča. Vulgárne, urážajúc oponenta a sem - tam mierne (nemierne) opito nepriamo pripomínal, že na prvom mieste je žalúdok až potom hlava. Ním predstieraná prilepenosť k Matičke Zemičke (ktorá odovzáva svoje plody) v podstate zaberala. Nezabúdal na deklarovanie svojej mužnosti (našťastie viacmenej iba v rovine pomyselnej). V ktorejkoľvek krčme, či kaviarni si mohol podgurážený hosť pri pozeraní televízie, kde videl Slotu, povedať: "To je ale chlap... ženu má mladú, fešandu... je to môj človek..." Svojho času populárny Vladimír Mečiar na mítingoch HZDS verejne urážal niekdajšieho predsedu SDĽ Petra Weissa vtípkami, ktoré mali poukazovať na jeho slabú fyzickú kondíciu, na jeho telesnú nedominantnosť. Poukazovanie na fyzickú (ne)silu zaberalo na Slovensku vždy viac, ako kvalitné návrhy zákonov, či komplikované rečnícke kreácie plné intelektuálneho kvasenia. V prípade Slotu aj Mečiara však neplatilo, že opakovanie je matkou múdrosti. Príliš dlho sa opakovali a používali tie isté ťahy na toho istého voliča. A väčšinový volič, podobne ako žena, potrebuje polohovanie. Súčasný premiér polohuje. Zo Slotu a Mečiara si ponechal táranie o rodnej zemičke, o symboloch vlastenectva, o potrebách pripomínania si "dlhej histórie Slovákov". Medializované klikovanie nie je iba povestnou čerešničkou na torte, ale priam čerešnou... Niekde som čítal tieto zaujímavé vety: "Ak ženy túžia po Alfa - Samcoch, je to prirodzený chod sveta. Ak však voliči (bez ohľadu na pohlavie) túžia po opiciach v politike, niečo je v takej krajine v neporiadku".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?