Kvety pre Alojza Hlinu

Autor: Martin Škopec Antal | 25.4.2013 o 11:15 | Karma článku: 9,85 | Prečítané:  1188x

Alojz Hlina sa v rokoch 2009 až 2010 na námestí SNP v Bratislave verejne a demonštratívne prezentoval ako odporca prízemného slovenského nacionalizmu, ktorého "nosičom" bol dlhé roky niekdajší predseda SNS Ján Slota. Hlina sa však už vo svojich "politických začiatkoch" prezentoval viac formou, ako obsahom. Príkladom je "odnesenie" vlajky z fasády budovy, kde sídlila SNS, či "dovezenie" tanku pred dom bývalého komunistického papaláša. Chuť provokovať je jedna vec, mať politický talent vec druhá. Rozhodnutie kandidovať na post predsedu BSK je (bude) zlé politické rozhodnutie. Okrem iného preto, lebo ide o rozhodnutie viac - menej iba politické...

Alojz Hlina chce údajne zabrániť dominancii Smeru - SD v Bratislave a preto kandiduje. Dôsledkom však bude iba to, že zoberie body Frešovi (SDKÚ) a Frešo Hlinovi. Monika Flašíková - Beňová už teraz môže otvárať šampanské. Róbert Fico by mal Hlinovi kúpiť krásnu a veľkú kyticu kvetov... Hlinove doterajšie pôsobenie v slovenskej politike je festivalom premárnených príležitostí a povrchností. Spojil sa s Igorom Matovičom, ktorý je sám o sebe nebezpečenstvom pre štandardnú politiku. Vnímavý pozorovateľ musel vedieť, že s Matovičom sa profesionálna politika robiť nedá. Bol (je) Hlina vnímavý pozorovateľ? Odpoveď: Nie je! Jeho "politika" je plná fráz a hesiel, ktoré sú rozdelené tak, aby sa dali použiť kdekoľvek a kedykoľvek. Z jeho topánok až príliš trčí veľké, nenasýtené ego, podobne ako u ďalších "záchrancov" Slovenska. Chcieť nestačí, treba aj vedieť. Politka je ťažká, náročná profesia. Rečniť na zaparkovanom tanku je len prázdne gesto. Mediálna jednohubka pre letnú novinársku žatvu. Hlinove "politické" snaženie je naviac na chlp podobné snaženiu jeho opozičných kolegov. Neustále sa profilujú na "porážaní" Smeru - SD a Róberta Fica, z ktorého si už robia strelnicu. Hlinova kandidatúra je zle načasovanou bombou. Aj tak nevybuchne. Pre súčasnú opozíciu je charakteristické živočíšne rozhodovanie sa, spontánnosť a nedostatok sebareflexie. Strata sebaúcty je čerešňou na torte. Práve živočíšnosť v rozhodovaní sa bude (a už zrejme je) hrobárom "neficovskej" politiky. My "pozorovatelia" budeme už len podávať klince určené pre zatĺkanie do opozičných truhiel... Na adresu opozície ešte citát: Záľuba vo frázach vzniká z neznalosti faktov, z neprítomnosti myšlienky a nedostatku vlastného úsudku, čím sa frázista dopúšta "zločinu" podvodu. (K. Poláček)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?