Prezidentské voľby v SR - Zábavná (ne)virtuálna hra pre Smer - SD

Autor: Martin Škopec Antal | 29.6.2013 o 10:05 | Karma článku: 14,26 | Prečítané:  582x

Všetko nasvedčuje tomu, že prezidentské voľby v SR budú pre Smer - SD už len zábavnou (ne)virtuálnou hrou. V čase konania volieb bude mať vládna strana preferencie siahajúce do nebies. Takzvaná opozícia sa bude nachádzať v suteréne svojich (ne)schopností. Smerácke pseudoľavicové "šelmy" môžu otvárať šampanské. Slovensko sa z hľadiska usporiadania politickej scény a postavenia budúceho prezidenta stáva (stane) Ruskom, avšak v menej brutálnej podobe. "Kto sa mýli s vodcom, nepochybí. Kto má pravdu proti vodcovi, nech je mu Boh milostivý". Situácia ale nebude tak dramatická... Plebejské Slovensko nie je tvrdé Rusko.

Je zábavné a zároveň smutné sledovať medializované komentáre o tom, ako presadzovať neficovského prezidentského kandidáta. Konštrukčné textové cvičenia komentátorov a blogerov začínajú pripomínať zúfalé klusanie raneného koňa na rozbahnenej dostihovej dráhe. Snaží sa dobehnúť do cieľa, len cieľ sa mu akosi "záhadne" posúva do diaľok... Ak by Smer - SD na post prezidenta navrhol hoc aj vrece zemiakov, tak musí vyhrať. Smerácke monotématické Spoločenstvo súhlasu mení krajinu na putinovskú zónu. Zatiaľ však - našťastie - iba v prenesenom slova-zmysle. Premér a prezident v Rusku jedno sú. Budú aj na Slovensku. Autoritatívna komunikácia s "ľudom" v zamatovej podobe. Slovenský PrezidentPremiér bude nahrávačom politike vládnej. Taktické naSmerovanie k víťazstvu Spoločenstva súhlasu vo voľbách parlamentných v roku 2016. O viac nejde a nepôjde. Snáď tak ešte o budúcu ústavnú väčšinu... Na Slovensku je postupne budovaný systém takzvanej liberálnej diktatúry. Z hľadiska formálneho v nej budú zachované prvky systému parlamentnej demokracie a trhového mechanizmu. Avšak pod dohľadom štátnej mašiny a abstraktnej "vôle ľudu". Je to práve "ľud" - názorová väčšina - ktorý už od januárovej liberalizácie cien v roku 1991 intenzívne uvažuje, ako vybabrať s demokraciou. Slováci sú skôr za permanentnú demokratizáciu a nie za demokraciu. Také to dubčekovské uvažovanie o plnosti taniera a zároveň možnosti otvárať si hubu na vrchnosť (aspon na polúväzok). Veď čo už, keď "tá demokracia je len pre bohatého". Slovenské postkomunistické zmýšľanie tlieska polovičatostiam. Tie bolia menej... teraz... Takzvaná Ľudová platforma a ďalšie "formy života" ochotné predstierať prítomnosť politicko - spoločenských vízii by už konečne mohli prestať znechucovať publikum šachovaním. Ich ponuky kandidátov - prezidentov iba zhoršujú stav, v akom sa "opozícia" nachádza. Vzhľadom na slovenské reálie by možno bolo vhodnejšie uvažovať nad zrušením postu prezidenta SR. Čo nie je reálne teraz, može byť o desať - dvadsať rokov. Hádamže "súdruhovia" v bruselskej centrále sa hnevať nebudú...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák lákal na byty za symbolické ceny

Asi tretinovú zľavu na byt dostal aj bývalý policajný viceprezident. Jeho nástupca platí v hlavnom meste nájomné 30 eur mesačne.

DOMOV

Flašík chce RTVS premeniť na akciovku (Minúta po minúte)

O post šéfa RTVS zabojuje deväť kandidátov.


Už ste čítali?