Prečo Ivan nechce Zuzu, keď ona je taká dobrá zväzáčka...

Autor: Martin Škopec Antal | 23.9.2013 o 11:54 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  1156x

Nedávno mi istý postarší ex-zväzák vyrozprával príbeh z dôb "kedy sa piesok lial a voda sypala". Krátko pohovoril na tému: Zväzácka schôdza (rok 1962). Šéf zväzáckej organizácie mal na nej (ako inak) hlavné slovo. Po úvodnom "bežnom" prejave si na paškál zobral zväzáka Ivana. Za čo?

"Prečo už nechceš chodiť so Zuzou, keď ona je taká dobrá zväzáčka?" opýtal sa rázne (ne)mladý šéf červenokožcov. Ivan sa krútil, ako zadnica na WCprkienku, no zatiaľ nereagoval. Šéf preto pokračoval vo vymenúvaní úspechov zväzáčky Z. v mládežníckej organizácii. Ivan stále mlčal. Nevydržal však neustále narážky na svoju osobu a predsa len zo seba vyhŕkol: "Zuza je dobrá zväzáčka, ale nechce ísť so mnou do postele". Jeho nie príliš mladý nadriadený sa nedal a povedal: "Socialistický človek nepozerá na telesné pôžitkárstvo... chce mať pri sebe ľudí, ktorí pracujú pre celok, pre spoločnosť a ktorí nepozerajú na blaho svoje, ale chcú blaho socialistickej spoločnosti". Ivan zareagoval stručne: "Ale Ja som si chcel iba šuchnúť..." Za deklarovanú spomienku dnes postaršieho ex-zväzáka som vďačný. Poukazuje na absurdnosť systému, ktorý do "proketu" všadeprítomného "šťastia" zakomponúval aj mládež. Zväzák Ivan a zväzáčka Zuzana boli "dobrovoľne" vtiahnutý do organizácie, kde sa mali premeniť na "nového človeka", zbaveného "sebeckého" EGA. A "sebecké" EGO si predsa nebude súložiť na úkor "angažovanosti a pracovného nasadenia". Má to dnešná mládeš šťastie, že pri uplatňovaní svojich najhlbších ľudských potrieb nemusí brať v úvahu mienku a "názor" vedúceho štátom riadenej mladežníckej organizácie. A to sme tu ešte mali "tie nešťastné" dlhé vlasy, za ktoré bol tiež pucung... a príjimačky na školské zariadenia, kde bolo podstatné uvádzať, akého ste mládež pôvodu. Ak Vám dnes mládež "dekadentnej" demokracie niekto zo staršej generácie tvrdí, že nemáte vízie a ciele, opýtajte sa ho (jej), akéže ciele mala tá "jeho" mládežnícka organizácia, tá "jeho" strana a vláda. Pri odpovedi zabudnite na chvílu na to, že (možno) ide o Vašeho starého otca, či starú mamu. Neberte ich "osobne", ale v úrovni zadanej témy (otázka - odpoveď). Mládež! Buď rada, že súložíš pre radosť zo súloženia a nie pre "radosť" z toho, že Tvoje súloženie by malo priniesť potomstvo "rodnej vlasti" a ideologickému táraniu jej "papalášov". A hlavne si nedaj nahovoriť, že nemáš budúcnosť. Mnoho zväzákov v tej "svojej dobe" nemalo ani len plnohodnotnú prítomnosť (ešteže o tom nemalá časť ex-zväzáckej populácie dodnes nevie...). Nevedomosť je sladká...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?