"Čo na tom, že som bol komunista, hlavne, že som dobrý Slovák..."

Autor: Martin Škopec Antal | 17.11.2013 o 5:40 | Karma článku: 14,71 | Prečítané:  841x

Novembrové "Sľúbili sme si lásku" čoskoro vystriedalo "Rež a rúbaj do krve". Nejeden niekdajší člen Strany Súhlasu (KSČ - KSS) si v čase ponovembrového tápania v "tme" povedal: "Čo na tom, že som bol komunista, hlavne, že som dobrý Slovák". Na jar roku 1990 už mala Slovenská národná strana (SNS) vo verejnosti značnú popularitu. Chronickí Súhlasníci, ktorí sa vždy vedeli pricucnúť k napuchnutému kolektivistickému vemenu už tušili ktorá bije. "Rež a rúbaj do krve, nebude to poprvé..."

Po týždňoch LáskoPiesňovania začala byť politika pestovania kultu nepriateľstva populárna. Frustrovaná verejnosť čoskoro pochopila, že "zábavky kapitalizmu" nebude možné pozliepať so "socializmom s ľudskou tvárou" a tak začala svoju zlosť ventilovať cez politické subjekty, ktoré chceli "zaviesť poriadok" do vôd ponovembrového, demokratického "bahna". Opäť začala prevládať chuť dobre a rýchlo sa nažrať a nie kultivovane sa najesť. Novembrovo-decembrovo-januárová havlománia sa skončila a nemalá časť verejnosti mala chuť nového (federálneho) pána prezidenta poslať do lúk a hájov. "Poriadkumilovné" politické subjekty na čele so SNS spomenutej časti verejnosti v danom smere "pomáhali" a časom sa dočkali úspechu... Namiesto súdružkovania si členovia strán "zástancov poriadku" na mitíngoch začali hovoriť Bratia a Sestry. Veď čo je v rodine, to je dobré. Rodina by mala držať pohromade, mala by sa stmelovať. Z krajiny si chceli urobiť jednu veľkú rodinu (neskôr sa ukázalo, že skôr rodinný podnik). Ako však označkovať komunitu, ktorá sa nechce bratríčkovať? Nepriatelia rodiny, nepriatelia kmeňa, nepriatelia Slovenska. Rodina (kmeň) si čoskoro našla svojho Tatka Postarajsa. Bol ním Vladimír Mečiar. Človek, ktorý sa v mesiaci december 1989 dostal na post ministra vnútra cez absurdný konkurz organizovaný Verejnosťou proti násiliu (VPN). Mečiar v mesiaci október 1990 (keď bol "vedený spor" za "tú našu slovenčinu") definitívne preplával z vôd "presvedčeného" federalistu do vôd "latentného" nacionálneho - socializmu. Stal sa súčasťou politického tábora, ktorého heslom bolo (je): "Kam vietor, tam plášť". Byť vždy tam, kde je názorová väčšina, väčšinová voličská základňa. Z niekdajších internacionalistov sa stali nacionalisti. Vtedy! Dnešné vetry už fúkajú inakvejším smerom... V rokoch 1990 až 1992 na parlamentnej úrovni fungovala protireformná Strana demokratickej ľavice (SDĽ), ktorá vysedela vajíčko nemalého formátu. V ňom bol zárodok ďalšieho "pronárodného" RoboCopa. Vtedy mladý, krehký blonďáčik (podobne ako Mečiar právnik), dnes muž plný odhodlania dobojovať boj za osobné sebazviditeľńovanie... nech to stojí čokoľvek. Správne naSmerovanie obyvateľstva k latentnému, či dokonca otvorenému nacionalizmu, (avšak v súčasnosti skôr k antikapitalizmu) je pre RoboCopov výhodné. LáskoPiesňovanie prenechávajú "naivnému" a "bezohľadnému" individualizmu. PREDnovembrovú kolaboráciu s komunistickou stranou "nejako" ospravedlniť "treba". POnovembrové: "Čo na tom, že som bol komunista, hlavne, že som dobrý Slovák" je v podmienkach SR aktuálne stále. Kto je "zručný" a "ramenatý" RoboCop, ten je "náš". Hlavne, že je Slovák... Ostatné je vecou konvezrácie o tom, čo bolo prv: Vajce, alebo sliepka... Intelektuálne "glábosenie" ale radšej prenechajme knihomolom vo svetroch, ktorí "nemyslia národne" a "necítia sociálne".
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?