"Kotlebamánia" a jedno veľké nedorozumenie

Autor: Martin Škopec Antal | 1.12.2013 o 7:30 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1169x

Voľba najväčšieho z najmenších (M.K.) za Župana vyvolala reakcie na reakcie, ktoré sa hodia do repertoáru DaDaistického literárneho umenia. Textové miešanie všetkého možného a nemožného, čoho dôsledkom bolo a je jedno veľké nedorozumenie...

Keď sa v Podtatransku "niečo" udeje a "deje", tak spoločenské prostredie a jeho klebeteniachtivé (kotlebachtivé?) obyvateľstvo začnú generovať neskutočne absurdné "myšlienkové produkty". Podľa šéfa Spoločenstva súhlasu (premiéra SR) môže za zvolenie M.K. opozičná skupina. Podľa väčšinovej mienky obyvateľstva môže za M.K. celá politická scéna. Vraj "neriešila nahromadené problémy". Masmediálne akvárium sa pridalo a začalo "sa" tváriť, akoby nejestvovala história a kontinuálne previazanie udalostí. Akoby sa "všetko" uvarilo TU a TERAZ. Akoby neexistoval autonomistický blok HSĽS, akoby ani nebolo HZDS a jeho duševne nevyrovnaného (EX)predsedu, ktorý si v rokoch 1992 až 1998 urobil zo SR jeden veľký kolotoč, na ktorom si riešil svoje najosobnejšie mindráky. Akoby neexistovalo väčšinové Spoločenstvo Súhlasu, ktoré sa mylne domnieva, že svet je plochá doska, nesená veľkou (záhadnou) obludou... Pre väčšinového Slováka je charakteristické, že za každú "vec", ktorá sa mu nehodí do miestneho folklórneho repertoáru môže "niekto odtiaľ z vonku". Kto mohol za Mečiara? Nebola to "náhodou" tá jeho voličská základňa? Kto môže za naletenie nemalej časti populácie na každú hlúposť, ktorú v Podtatransku politik vytresne (napríklad) v predvolebnej kampani...? Vraj Dzurinda v roku 1998 sľuboval dvojnásobné platy a "sľub nedodržal". Ani nemohol, pretože politik - premiér neurčuje výšku platov. V systéme parlamentnej demokracie sa nadá "všetko" naplánovať a "splniť" tak, ako napríklad v KĽDR. Tam je "plánovaná" nie iba výška platov, ale aj dĺžka života človeka. Kto neplní "plán výroby" na 1600 percent, ten ide do lágru, prípadne pred popravčiu čatu. "Záhadné" je taktiež "konštatovanie" časti Smeru - SD a najmä jeho predsedu, že M.K. bol zvolený demokraticky a preto nemožno túto voľbu spochybňovať. Akoby aj niekto chcel... M.K. bol zvolený na základe vôle "ľudu". To je fakt. Každopádne však je možné diskutovať o tom, aká je osobnostná schránka M.K. a aké sú jeho (NE)zámery. Jeho politická orientácia nebola utvorená počas volebnej kampane, ale podstatne skôr. Svoje korene má v systémoch, ktoré sa človekom zaoberajú iba a len ako súčiastkou v mechanizme zvanom "svet". Kto "sa" netočí ako "MY", ten predsa nemá záujem o "správny" chod mechanizmu... Ako sa hovorieva: Kto si ako ustelie, tak bude spať. Počas minulého víkendu sme si na Slovensku ustlali a to všetci. Bez ohľadu na farbu dresu. "Tato noc nebude krátká..."
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?