"Máme premiéra, ktorý vie rečniť bez tušky a papiera"

Autor: Martin Škopec Antal | 3.2.2014 o 12:00 | Karma článku: 13,40 | Prečítané:  843x

"Máme premiéra, ktorý vie rečniť bez tušky a papiera". Tak "znelo" jedno z hesiel fanúšikov muža, ktorý sa v rokoch 1991 až 1992 opájal nesmiernou popularitou. Máme premiéra "s fenomenálnou pamäťou". Máme premiéra "s minulosťou športovca - boxeristu". Čo na tom, že tento "boxerista" nikdy aktívne neboxoval a ak, tak možno na dvore za domom. Čo na tom, že jeho pamäť nebola fenomenálna... Veď predsa aj deti potrebujú svojich hrdinov. Aj pubertálne dievča má toho svojho Chlapca snov... Tak prečo nedopriať dospelákom hrdinu, ktorý "vie chodiť po vodnej hladine...?"

Ak toho svojho Boha nemáme, tak si ho vymyslíme. Lenže vymyslieť mu treba tiež fenomenálne schopnosti. Prečo? Aby sa nám lepšie prebúdzalo do dňa plného stresov. Aby sa nám večer lepšie zaspávalo po tom, čo sme neboli schopní nahlas povedať, že najradšej by sme stiahli kožu z tela každému, kto nám chce zobrať toho našeho Boha... A.P.Čechov napísal, že "nové lži sa počúvajú lepšie, ako staré pravdy". Podľa Karla Čapka "kráľovstvo klamstva nie je tam, kde sa klame, ale tam, kde je klamstvo akceptované". Politická hviezda rokov 1991 až 1992 "sa" nemusela báť klamať, lebo jej lži boli akceptované podobne, ako v minulosti tvrdenie, že Zem je doska... Istá postava v jednom zo starších filmov konštatuje: Fanatizmus a nevedomosť sú večne hladné... keď sa človek zmenil z opice na človeka, uvidel hviezdy, na ktoré však nedosiahol... myslel si, že sú to koláče... a tak sa zrodil Boh... Zoberte ľuďom bohov a ich tiché modlenie zmení sa v krik. Ten krik je obrannou EGA, ktoré si chráni svoje mentálne Územie. Obranná reakcia EGA je normálna, pretože človek si nechce dať zobrať ilúzie... Tie ho čiastočne zbavujú ťaživej bolesti sveta, o ktorom sa mylne domnieva, že bol "stvorený" iba pre neho. Skutočný hrdina sa však stáva hrdinom, keď on sám ilúzie dobrovoľne odchadzuje a vystavuje sa ranám. Pseudohrdina je ten, kto "používa lož, ako pracovnú metódu". A lož ako pracovná metóda je cestou do pekla. Kto "chce" skončiť v ohni pekelnom, nech sa tam hoc aj premodlí... nech ale so sebou neťahá všetko navôkol! "Máme premiéra, ktorý vie rečniť bez tušky a papiera..." Keď hovoril, tak davy videli kvety rásť... Chcel sa stať aj prezidentom a ... "vyhralo menšie zlo." Jeden "hrdina" rakúskeho pôvodu v roku 1933 povedal: "tam, kam som sa dostal, som sa prerečnil." V tom jedinom mal pravdu...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?