Stane sa Marian Kotleba ministrom vnútra?

Autor: Martin Škopec Antal | 10.2.2014 o 12:20 | Karma článku: 9,58 | Prečítané:  2629x

Stane sa Marian Kotleba ministrom vnútra? Táto dnes (zdanlivo) absurdná otázka sa o niekoľko málo rokov môže stať hlboko aktuálnou. Popularita Mariana K. rastie úmerne s dopytom veľkej časti obyvateľstva po novom hrdinovi. Červená kravata "sa" už opozerala a "ľud" chce uniformu. Do Mariana K. vkladá nádeje nie iba "jednoduchá masa", ale aj súčasní "kapitalisti" - podnikatelia, ktorí nadávajú na "kapitalistov" a "zle prerozdelené bohatstvo". Znie to priam neuveriteľne, no Mariana K. obdivújú aj antikapitalistickí "kapitalisti". Mentálno-politicko-spoločenská (surealistická) žúrka, ktorá trvá nekonečne dlho...

Mariana K. začína nemalá časť verejnosti považovať takmer za fenomén podobne , ako svojho času Vladimíra Mečiara. Žijeme síce v inej "časomiere", ale pamäťová genetická výbava je rovnaká. Ľudia chcú "poriadok" a "disciplínu" a ešte trocha toho politického bulváru. Tomu chlápkovi "nejde o prachy... ten chlápek má víziu". Keďže v SR neexistuje autentická pravica a ľavica (a teda neexistuje autentická politická scéna), tak "cestou-necestou" sa vždy prikotúľa "niečo", čo zapĺňa priestor autentickej spoločenskej objednávky. Tá slovenská (objednávka) má podobu spomenutej nekonečnej žúrky, na ktorej už niet takmer nikoho "triezveho." Istý diktátor dokázal spojiť nacionalizmus s antikapitalizmom v krajine, ktorá "porodila" marxizmus. Lenže My nežijeme v Nemecku rokov 1933 až 1945. My máme svoje počítače, mobilné telefóny, (NE)ojazdené autá a manželkomilenky. Tie nemusia mať členskú legitimáciu nacionálne-socialistickej strany. My ešte môžeme debatovať a hádať sa o "jedinú pravdu právd", ktorá však má (v skutočnosti) život motýľa. Pravda je ilúzia zavesená na balkóne našich túžob... povedal by klasik... Marian K. vie o čom je reč. Má nemálo načítaného a čo to vie z dejín ľudského túženia. Vie veľa o slabostiach človeka, ktorý je neskutočne hladný a ktorý je nastavený na konflikt. Lenže tu v Podtatransku je na konflikt nastavený aj "náš" antikapitalista - podnikateľ, ktorý nadáva na bohatšiu konkurenciu... nie však na seba (kapitalistomarxistu). Marian K. sa v budúcnosti môže stať nie iba ministrom vnútra... možno neskôr aj prezidentom. Čo nie je, môže byť. Prišlo by niekomu pred rokom na um, že raz bude županom? "Adaptácia na tréningový podnet sa deje pomocou adaptačných mechanizmov, ktoré majú vrodenú, alebo získanú zložku". Vie to aj Marian K. Každému co jeho jest... do nekonečna a ešte ďalej... Každá žúrka však má svoj koniec.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?