Kiska by mal risknúť, že po roku 2019 už prezidentom nebude...

Autor: Martin Škopec Antal | 24.6.2014 o 12:09 | Karma článku: 5,92 | Prečítané:  1315x

Prezident Kiska môže meniť dopad dôsledkov, ktoré porodili "samostatnú" SR, ale príčiny nie. Môže hovoriť o ľudskosti v politike, môže ukazovať dubčekovskú tvár dobráka, môže (formálne) nasýtiť niekoľko bezďákov v záhrade za "chalupou", môže hoc aj chodiť po hladine vodnej, no spoločenské mentálne prostredie ešte dlhodobo ostane zaseknuté v rokoch 1939 až 1989. Poradcovia pána prezidenta vedia o čom je reč a možno to vie aj samotný TatkoDobrák. Nikto "tam hore" však nahlas nepovie: Slovenská republika bola zrodená v lži, v bahne nacionalistického ošialu a v masovej predstave, že nie je dôležité dobre sa nejesť, ale narýchlo sa dobre nažrať... Kiska pravdepodobne zapadne do celkovej scenérie slovenského uspokojenia sa s priemerom a ktovie, časom sa začne bratkať s premiérom, ktorý nevie, že nevie...

Ak by bola SR štandardnejšou krajinou, tak Kiska by prezidentom nebol. V súčasnej mizérii je však ON lepšiou alternatívou, akou by bol napríklad taký Róbert F., či nejaký ďalší tlčhuba, ktorý spieva piesne o rovnosti, spravodlivosti a "hľadaní pravdy". V novom prezidentovi je zatiaľ veľa fráz. Konečne by zo seba mohol vytriasť Dubčeka a jeho sen o spoločnosti, kde sa piesok leje a voda sype. A konečne by už mohol prestať dookola hovoriť o tom, že tu je pre ľudí. Domnieva sa snáď niekto, že chce viac dobra pre veveričky, alebo mravce? Niektoré drísty sa už naozaj nedajú počúvať... To "podvedomé" napodobňovanie rétoriky komunistov je príšerné.

Kiska by však nemal napodobňovať, ale produkovať niečo nové a to aj za cenu, že v roku 2019 sa už prezidentom nestane. V oblasti umenia je dôležitá emocionalita a úlety. V oblasti politiky by malo byť podstatné rácio a vyvolávanie nepokoja v ľuďoch, ktorí sa narodili pre sebazapadanie prachom. Na Slovensku zapadávame prachom, lebo pod ním nás je (akoby) menej vidno. Negatívne odpadky histórie zasúvame pod posteľ v presvedčení, že "niekto" ich za nás vynesie z domu. Prezident by mal konečne povedať, že priestor pod posteľou sa zmenil na smetisko. ON to však nepovie, lebo je "bohabojný" Slovák a chce tiecť s prúdom.

Kiska svojho času deklaroval, že jeden človek Slovensko nezmení, ale milión ľudí ÁNO. Mal úplnu pravdu. Až "aspon" milión občanov prestane nariekať za vylepšenou formou socializmu a povie čo to o svinstvách, ktoré v histórii napáchala nie iba pllitická scéna podtatranska, tak môžeme uvažovať o novom držaní tela. 

Ilúzie o sebe nás nasmerujú akurát ku dlhodobému spánku a spomenutému zapadaniu prachom.

Kiska by mal risknúť, že po roku 2019 už prezidentom nebude.

Ísť proti prúdu je však na Slovensku umenie...

Ak s prúdom potečie, škoda ho nebude.

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?