Prečo sa v Smere-SD a KDH pripravujú na vládnokoaličné spolužitie?

Autor: Martin Škopec Antal | 25.6.2014 o 12:19 | Karma článku: 8,08 | Prečítané:  963x

Prečo sa v Smere-SD a KDH pripravujú na vládnokoaličné spolužitie po roku 2016? Pretože "adaptácia na tréningový proces sa deje pomocou adaptačných mechanizmov, ktoré majú vrodenú, alebo získanú zložku". Obe partie politického spektra prejavujú vrodenú schopnosť dobre sa adaptovať na "nové podmienky". Naučené je vecou rituálnej konverzácie, odolného žalúdka a  účelového zabúdania na všetko, čo bolo ešte včera predmetom (napríklad) "policajného vyšetrovania". Pre KDH je už zrejme únos, vražda, zmarené referendum, či vylúčenie poslanca z NR SR miestom na mape ničotného blúznenia. Nech si za spravodlivosť bojujú spisovatelia a básnici. Smeru-SD a KDH už ide výlučne o "hospodársky rast" a "manželskú súdržnosť" v klasickej "zostave".

Po voľbách v roku 2016 sa teda máme na čo tešiť. Bude nám vládnuť diplomatická vulgárnosť v spojení s ľudskou slabosťou. KDH samo seba presvedčilo o tom, že "hospodársky rast" a písomne deklarovaná "manželská súdržnosť" je "prvoradou úlohou na ceste k slušnej spoločnosti". Mediálne štvanie proti homosexuálom a bratkanie sa s komunistami je mňam, lebo veď dôležitý je ten hospodárky rast, výstavba diaľnic a "nové pracovné miesta". Všade samé čísla, ukazovatele a vízie o plnšom bruchu. Boj za spravodlivosť je ten tam... Nateraz je dôležité spúšťanie biologického procesu prostredníctvom chutného jedla a táranie o lepšej budúcnosti "pre každého". Ach tie preferencie...

KDH si začalo vytvárať fikcie, ktoré štrukturujú jeho schopnosť politicky prežiť. Jednou zo základných fikcii je predstava, že práve so Smerom-SD je možné koexistovať a "budovať tak spoločnosť na novom základe". Prípadná (a pravdepodobná) vládna koalícia KDH a Smerákov však bude iba prehlbovaním mylného pohľadu na svet politiky, podľa ktorého je dôležitejší proces (takzvaný dobrý motív) a nie výsledok (dôsledky  konania). 

V KDH by si mali zakázať spúšťanie určitého biologického procesu v záujme zachovania identity. Otázne ale je, či je pre KDH ešte "nejaká" identita podstatná.

Za daný stav však nemôže iba "súčasná" mentálna schránka KDH.

"Všetko" nasvedčuje tomu, že genetické súznenie voličskej základne Smeru-SD a KDH je už takmer bez kontrastov. Načo "nejaké" morálne dilemy...?

Ak sa niekto domnieval, že tzv. mečiarizmus skončil odchodom Mečiara z politickej scény, tak je na omyle.

Mečiarizmus pokračuje aj bez Mečiara, pretože samotný Mečiar bol len dôsledkom a nie príčinou.

Manželstvá z rozumu nie sú o láske (a o láske k vlasti už vôbec nie).

Všeho dočasu... 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria 20 rokov.


Už ste čítali?