Nahý je ľud, nie iba kráľ... Robo ideš!

Autor: Martin Škopec Antal | 2.7.2014 o 7:51 | Karma článku: 11,24 | Prečítané:  2541x

Horší, ako nedávny "Balíček opatrení" z dielne Róberta F. a jeho smeráckeho hypnotizérskeho združenia boli (a čiastočne ešte sú) reakcie novinárskej a blogerskej obce naň. Opäť a zas ten istý hysterický model reakcii na pseudoriešiteľské táraninky našeho národného terapeuta, ktorý vystrčí hlavi z piesku vždy, keď potrebuje zahriať svoje ego a postrkovať preferencie. Mediálne reakcie sú podobné, ako za TatkaMečiara. Ten tiež "niečo" tresol a mesmédiá reagovali na každú nuansu jeho drístov v zmysle: "Ktovie, ako to myslel, uvidíme, čo vlastne vymyslel, ktovie, či sú jeho vízie uplatniteľné a čo na to ďalšie strany a hnutia..." Väčšina "vízii" V.M. sa našťastie neuskutočnila jednoducho preto, lebo v skutočnosti žiadne riešiteľské vízie nemal. Išlo mu len o obyčajné vyvolávanie reakcii na reakcie a robenie medálneho ohňostroja. Verejné klebetenie predsa potrebuje jednu zástupnú tému za druhou. Šak še pobavme...  

Ak by Róbert F. (napríklad) povedal, že Smer - SD do roku 2016 vypustí sondu s ľudskou posádkou na povrch planéty Mars, tak väčšinové masmédiá, obec blogerská a následne verejnosť by sa zadanou témou zaoberali, pričom by (možno) poznamenali, že "vesmírny projekt z dielne Smeru - SD do roku 2016 reálny nebude... snáď v roku 2032..."

R.F.  a jeho politické "televízne štúdio" dookola organizuje verejné nedorozumenia a na nich sa v celku úspešne profiluje. Vymieňa staré tématické mucholapky za nové, vytvára snovú verziu skutočnosti, mení však intenzitu "premiešavania". Takmer nikto nepovie: "Táto hra tu už bola... opäť ju tu máme v reinkarnovanej podobe... vážení, kašlime na zástupné témy a politické zavádzania... ide síce o premiéra, no my máme predĺženú miechu... evolúcia tu nebola pre srandu... hlavnou úlohou je ZAČAŤ PREMÝŠĽAŤ... nepribližujme sa k mucholapke..."

V prípade SR však platí dvojnásobne, že mozog sa rád prispôsobuje dianiu prostredníctvom ilúzii. Uprednostňuje efekt prvého dojmu a potom odchádza zaparkovať posledné zvyšky uvažovania. Chýba dostatok kontinuálneho vnímania. Spomienky na vyhlásenia a udalosti sú "neskôr" len zábleskové. Na nejaký "Balíček opatrení" si o dva týždne už nikto nespomenie, ale hlavne, že sa to tak pienkne počúvalo a bolo vzrúšo.

Mimichodom... v roku 1979 vymyslelo "vedenie" KSČ tzv. Balíček opatrení, ktorý si "ľud" premenoval na Balíček nedopatrení. V danom čase bolo pochopiteľné, že vtedajšie  "masmédiá" venovali "balíčku" veľa pozornosti. Čo už mali robiť, keď ich vlastnil štát...? Dnes je ale situácia iná.

Poplašný systém mozgu sa nám akosi nespúšťa. Ideme tam, kam ide kmeň.

Pozornosť venujeme detektorom lži, balíčkom opatrení, nedelnému voľnu organizovanému vyhoreným hnutím a všetkému, čo zaváňa obsahovou prázdnotou, ktorá predstiera, že je historickou udalosťou, alebo aspon nápadom.

Nahý je ľud, nie iba kráľ... Robo ideš!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?