Radšej sto Kotlebov, ako jeden Sulík

Autor: Martin Škopec Antal | 4.7.2014 o 12:02 | Karma článku: 8,41 | Prečítané:  2243x

V jednom zo svojich (zatiaľ) posledných komentárov označil Richard Sulík Smer - SD za bandu zlodejov. Na podobné vyhlásenia však Richard S. morálne právo nemá, lebo to bol práve on, kto v rokoch 2011 až 2012 posunul Smer - SD k vládnutiu (napísané zjednodušene). Svojou politickou adolescentnosťou a neschopnosťou myslieť dopredu poslal vládu I.R. do "zabudnutia". Z hľadiska škodlivosti je Richard S. horší, ako hoc aj sto Kotlebov. Marián K. skutočne verí tomu, čo deklaruje a je vypočítateľný. Richard S. jedná podľa momentálneho stavu svojej nálady, pričom sám sebe vsugeroval model ospravedlňovania neospravedlniteľného...

Má takmer mystickú vieru, že jeho politicko - ľudské konanie je výnimočné a že si môže dovoliť kráčať po tenkom ľade. Vystavuje tak nebezpečenstvu najmä okolie, podobne, ako v mesiaci október 2011 (hlasovanie v NR SR súvisiace s prúserom mimo územia SR). Ak by nám od marca 2012 nevládlo združenie "terapeutov", nemusel dnes Richard S. hovoriť o smeráckej bande zlodejov.

Náš Superman z bilboardov jedná impulzívne a schopnosť dôkladne a racionálne plánovať nahrádza potrebou okamžitého (seba)uspokojenia. Rany sa však vďaka "jeho" rizikám hoja dlhšie nám, ako jemu. Má pocit neporaziteľnosti a to aj vtedy, keď prehráva. Emotívne dozrievanie akosi zameškal.

Bol to v podstate ON, kto v roku 2010 preháčkoval uleteného Matoviča do NR SR. Bol to ON, kto raňajkoval s "Krstným otcom" a ešte sa pri tom nechal nafilmovať pre najsledovanejší "umelecký kus" mesiaca marec 2012. Bol to ON, kto sa nedávno v jednom z blogov "nepochopiteľne" pripojil k putinovskej propagande. Bol a je to ON, kto nás často presviedča, že pravda je niekde v strede a že veriť sa vlastne nedá nikomu, lebo "všade sa len kradne".

Richard Sulík bol supermanom iba na bilboardoch.

V skutočnosti ide o kaviarenskeho mysliteľa, ktorý nesprávnosť svojho počínania nepovažuje za podstatný faktor. Len ťažko teda chápe, že v súčasnosti znášame vládnutie hypnotizérov zo Súmračnej ako dôsledok jeho hrania sa so zápalkami v stohu sena.

V tom parlamentnom stohu sena však chlapcov a dievčat so zápalkami bolo viac, čo ale Sulíka  neospravedlňuje.

On škrtol a priškrtil... 

Problém nespočíva v tom, že Sulík sa dal na cestu politiky. Problém spočíva vo fakte, že politická zručnosť si nenašla cestu k Sulíkovi.

Príčina je hmotná, formálna, pôsobiaca a končená.

V prípade SaSkárskej uletenosti z októbra 2011 budú jej dôsledky bolestne nekonečné...

Však pán Superman?

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?