Radšej sto Kotlebov, ako jeden Sulík

Autor: Martin Škopec Antal | 4.7.2014 o 12:02 | Karma článku: 8,41 | Prečítané:  2235x

V jednom zo svojich (zatiaľ) posledných komentárov označil Richard Sulík Smer - SD za bandu zlodejov. Na podobné vyhlásenia však Richard S. morálne právo nemá, lebo to bol práve on, kto v rokoch 2011 až 2012 posunul Smer - SD k vládnutiu (napísané zjednodušene). Svojou politickou adolescentnosťou a neschopnosťou myslieť dopredu poslal vládu I.R. do "zabudnutia". Z hľadiska škodlivosti je Richard S. horší, ako hoc aj sto Kotlebov. Marián K. skutočne verí tomu, čo deklaruje a je vypočítateľný. Richard S. jedná podľa momentálneho stavu svojej nálady, pričom sám sebe vsugeroval model ospravedlňovania neospravedlniteľného...

Má takmer mystickú vieru, že jeho politicko - ľudské konanie je výnimočné a že si môže dovoliť kráčať po tenkom ľade. Vystavuje tak nebezpečenstvu najmä okolie, podobne, ako v mesiaci október 2011 (hlasovanie v NR SR súvisiace s prúserom mimo územia SR). Ak by nám od marca 2012 nevládlo združenie "terapeutov", nemusel dnes Richard S. hovoriť o smeráckej bande zlodejov.

Náš Superman z bilboardov jedná impulzívne a schopnosť dôkladne a racionálne plánovať nahrádza potrebou okamžitého (seba)uspokojenia. Rany sa však vďaka "jeho" rizikám hoja dlhšie nám, ako jemu. Má pocit neporaziteľnosti a to aj vtedy, keď prehráva. Emotívne dozrievanie akosi zameškal.

Bol to v podstate ON, kto v roku 2010 preháčkoval uleteného Matoviča do NR SR. Bol to ON, kto raňajkoval s "Krstným otcom" a ešte sa pri tom nechal nafilmovať pre najsledovanejší "umelecký kus" mesiaca marec 2012. Bol to ON, kto sa nedávno v jednom z blogov "nepochopiteľne" pripojil k putinovskej propagande. Bol a je to ON, kto nás často presviedča, že pravda je niekde v strede a že veriť sa vlastne nedá nikomu, lebo "všade sa len kradne".

Richard Sulík bol supermanom iba na bilboardoch.

V skutočnosti ide o kaviarenskeho mysliteľa, ktorý nesprávnosť svojho počínania nepovažuje za podstatný faktor. Len ťažko teda chápe, že v súčasnosti znášame vládnutie hypnotizérov zo Súmračnej ako dôsledok jeho hrania sa so zápalkami v stohu sena.

V tom parlamentnom stohu sena však chlapcov a dievčat so zápalkami bolo viac, čo ale Sulíka  neospravedlňuje.

On škrtol a priškrtil... 

Problém nespočíva v tom, že Sulík sa dal na cestu politiky. Problém spočíva vo fakte, že politická zručnosť si nenašla cestu k Sulíkovi.

Príčina je hmotná, formálna, pôsobiaca a končená.

V prípade SaSkárskej uletenosti z októbra 2011 budú jej dôsledky bolestne nekonečné...

Však pán Superman?

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

PLUS

Ako pred sto rokmi vysvetľovali príchod tabaku do Európy

Ako sa tabak (dohán) dostal do Európy a ako sa ujalo fajčenie?


Už ste čítali?