Emocionálne dojča Igor M. a prvoplánové (ne)uvažovanie verejnosti

Autor: Martin Škopec Antal | 24.7.2014 o 7:30 | Karma článku: 8,88 | Prečítané:  1389x

Emocionálne dojča Igor M. potrebuje verejnosť na to, aby sa na jej prvoplánovom (ne)uvažovaní mohol realizovať. Verejnosť zas potrebuje jeho "argumentačné" cvičenia na to, aby mohla samú seba doaleluja presviedčať, že "politika je svinstvo". Procházky záhradou klebetenia, nahrávky, uplacánie, kamuflovanie... stále bude o čom tliachať. "Všetko je predsa jedna banda gaunerská... šup na detektor lži, odsúdiť a kriminál..." povie si "bežný" človek, keď dopíja ďalší pohár chladeného pivka..

Igor M. nám v určitých časových intervaloch ponúka zmeny nálad. Raz je vysmiaty, inokedy tajnostkársky. Následne dostane záchvat spravodlivosti a odsudzuje "všetko" naokolo (samozrejme okrem roztlieskavačov zo svojho politického subjektu).

To, čo je však na dojčatách príťažlivé, može byť u dospeláka - poslanca (ktorý má dostatočnú publicitu) nebezpečné. Matovič v skutočnosti neodhaľuje pravdy (a "pravdy"). Ide mu o oslovovanie občanov, ktorí pociťujú úzkosť, majú v sebe vysoký stupeň defenzívnosti a nadávajú na systém parlamentnej demokracie hovoriac, že "tá" je plná nenažrancov, čo si hrabú iba pre seba (akoby schopnosť hrabať a ubližovať nemala aj časť populácie mimo politiky). 

Igor M. už v roku 2010 (keď sa s pomocou Richarda Sulíka a SaS preštrikoval do NR SR) vyhlasoval, že istý poslanec ho chcel uplácať dosť veľkou finančnou čiastkou. Z obsahového hľadiska išlo o začiatok "politickej" karéry veľkého dieťaťa.

Bulvárne masmédiá (nie však iba tie) Matoviča potrebujú. Keď on hovorí, tak začínajú "kvety" rásť. Ten "chlap" má v rukáve stále "nejaké pekné" témy. Bez gaunerov by nebolo hrdinov a naopak... ľudia chcú príbehy o hľadaní spravodlivosti a dobra... dajme im čo chcú... A hlavne píšme, že "nebyť svinstiev politikov, žilo by sa lepšie..." 

"Naše" emocionálne (politické) dojča funguje na princípe spoločenskej a čiastočne aj mediálnej objednávky. Jeho mierna duševná nevyrovnanosť je dobrá pre každého, kto sa mieni utvrdzovať v názore, že "dnešný dekadentný svet už aj tak nič dobré nečaká".

Igor M. je ako ľahká telenovela, či seriálek pre ženy v domácnosti, dôchodcov a každého, kto nemá veľké "umelecké" nároky. Scénky v seriálku sú vypočítateľné. Netlačia ľudí k tomu, aby sa zamýšľali nad presahom, alebo novou informáciou z oblasti kvantovej fyziky.

Igor M. je ešte aj o tom, že mentálny mečiarizmus sa na Slovensku tak skoro neskončí.

Tento "seriálek" má nekonečné množstvo dielov...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?