Aký strom, také plody... aká spoločnosť, taká politická scéna

Autor: Martin Škopec Antal | 26.7.2014 o 8:30 | Karma článku: 7,89 | Prečítané:  782x

Aký strom, také plody... aká spoločnosť, taká politická scéna. Tvrdenie, že iný politicko - spoločenský systém by zmenil konanie a mentálne schránky občanov je nezmyslom. Rovnako tak je nezmyslom konštatovanie, že politici by mali byť vzorom a "potom by bolo všetko v poriadku". Dospelák nech je vzorom sám sebe a svojmu dieťaťu. Ak by (napríklad) časť politickej scény neholdovala alkoholu, tak to ešte neznamená, že by prestala chľastať tá časť verejnosti, ktorá v alkohole pláva každodenne. Hlavne však: Politici nespadli z inej dimenzie. Je to naša krv, naše spôsoby, naše nazeranie na "chotár" a "gazdu".

Nejprv treba uviesť, že nejaké problémy sú a budú, lebo problémy sú dôsledkom kontrastov a rozdielneho chápania takmer čohokoľvek (napísané stručne a zjednodušene, s ohľadom na subjektívnosť pravdy). Problémom slovenského nazerania na politiku je, že Slováci neustále čakajú na gazdu gazdov. Ten akosi nechodí, alebo "vždy sklame". Táto krajina však nepotrebuje gazdov v politike, ale občanov, ktorí po gazdoch netúžia. Napísané inak: Sám sebe gazdom.

Sklamaniam sa vyhneme, ak si nebudeme idealizovať "hrdinov práce, mieru, ekonomického napredovania" a politikov, ktorí tvrdia, že majú víziu štátu na 30 rokov dopredu. Národných terapeutov je v tejto krajine pretlak. Podvedome vykrádajú marxistickú literatúru. Nemožné ihneď, zázraky do týždňa a 30 rokov potom trvá vytriezvenie z rečnišťa sľubov, ktoré nebolo možné splniť, lebo nežijeme v rozprávke. 

Treba zdorazniť, že nech by bol "Gazda" (politik) akýkoľvek génius, jeho úlohou nie je riadenie štátu. Jeho úlohou nie je pchanie sa do súkromia občanov, riešenie ich platov, či predkladanie projektov dlhodobej vízie štátu. Politik (premér, predseda parlamentu, prezident) nie je šofér autobusu, ktorý šoféruje krajinu. "Šoféra" má KĽDR, alebo Kuba. Tam sa občan uchádza o dôveru politika a nie politik o dôveru občana. V prípade KĽDR to dokonca zašlo tak ďaleko, že občan žobre o priazeň "Gazdu". Je rád, ak ho nepošlú do pracovného tábora (koncentračného tábora).

Keďže ľudské snaženia nie sú identické, tak nie je možné vytvoriť systém, v ktorom by sa mali všetci rovnako dobre. Taktiež nie je možné vytvorenie systému, v ktorom by sa mali všetci rovnako zle. Kto tvrdí, že má recept na vytvorenie systému systémov a projekt projektov, ten buď vedome klame, alebo minimálne zavádza. Existuje ale systém, kde vládnu ilúzie nad realitou. Je ním diktatúra. 

Takže opäť: Politici nespadli z inej dimenzie, z iného časopriestoru, kde fungujú iné fyzikálne zákonitosti, ako v našej obývačke. Politik sa môže nasúkať do super obleku, môže mať kultivovaný slovník, môže si dať dole okuliare a "nasadiť" kontaktné šošovky. A môže tvrdiť, že bude najlepším šoférom štátu-krajiny...

ON je MY 

 

 

 

 

 

 

 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?