Matovič do každej rodiny

Autor: Martin Škopec Antal | 27.7.2014 o 7:05 | Karma článku: 9,45 | Prečítané:  1849x

Matovič do každej rodiny. Táto veta by sa mala stať heslom pre každého občana SR, ktorý tlieska Matovičovmu spôsobu "medziľudskej komunikácie" -  vedienie dialógu s použitím nahrávacieho zariadenia za účelom neskoršieho použitia záznamu na diskreditáciu a poníženie kolegu, kamaráta, oponenta, bratranca, sesternice a podobne. Prečo by sa malo stať donášanie a udávanie "iba" súčasťou života politického, keď aj privátny sektor nám dáva množstvo príležitostí na spestrenie života...? Už Stalin preferoval rodinné udavačstvo, či donášanie na "nepriateľov", ako niečo prirodzené a normálne. Syn udal otca, verejne obnažil jeho "zločiny" a rodina "fungovala" aj bez otca... 

Len si predstavme: Jožo sa stretne s Karolom na letnej terase pri vychladenom pivku, aby si len tak poglábosili. Jožo však bude mať pri sebe schovaný diktafón a Karol si následne pustí ústa na prechádzku. Jožovi povie, že sa vyspal s manželkou šéfa firmy XY (bude hovoriť pekne podrobne, aby bola debata viac okorenená). Jožo po pár mesiacoch zájde do firmy XY a všetko vykváka, pričom zverejní časť záznamu rozhovoru plného sexuálnych zážitkov kamaráta Karola a manželky šéfa firmy. 

Niečo podobné je možné zrealizovať s inou obsahovou náplňou. Ivan G. povie počas rozhovoru bratrancovi, že svojho nadriadeného v mesiaci január obral o 2000 eur, no "ten to nevie, lebo je úplny hlupák, ktorý nemá poriadok v papieroch". Dobrák bratranec už bude vedieť, čo so záznamom a šup za pánom nadriadeným...

Veď načo sú nahrávacie zariadenia, ak nie aj na odpočúvanie a následné použitie v mene riešenia "nahromadených problémov"? Ide o prácu síce špinavú, ale účelnú, lebo odhaľuje to, na čo by možno nikto inak neprišiel, alebo ak, tak podstatne neskôr a bez veľkého kriku v aréne verejného klebetenia. 

Procházky divadlom našeho privátneho zákulisia v podobe šťavnatej nahrávky z dialógov, či trialógov budú (možno) novou kultúrnou vložkou v akváriu spoločenského kvasenia na ceste za "lepšou morálkou".

Matovič do každej rodiny 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?