"Procházkománia" skončila, keď sa ukázalo, že Procházka nevie chodiť po vodnej hladine

Autor: Martin Škopec Antal | 1.8.2014 o 21:25 | Karma článku: 10,45 | Prečítané:  2818x

"Procházkománia" skončila, keď sa ukázalo, že Procházka nevie chodiť po vodnej hladine. Je "len" človekom. Toto "verejné tajomstvo" by časom zahrmotalo aj bez nahrávky Pána Detektora. Vraj "chorý systém plodí chorého politika". Je to inak: Procházku nevymodeloval "chorý systém", ale spoločenské prostredie, ktoré má odlievaciu šablónu na Mečiarov, Dzurindov, či Ficov. Politické osoby (a obsadenie) budú stále rovnaké, ak sa nezmení pohľad spoločnosti na samú seba a na históriu svojho zabúdania...

Už počas vzniku Siete časť masmediálnej obce vytvárala ilúziu, že Procházka bude časom šéfom pravice, ba dokonca, že po roku 2016 by mohol byť premiérom... V konzumentoch zavádzajúcej informácie sa okamžite spustil reflex napodobňovania (klasická reakcia davu), pričom časť populácie svorne tvrdila, že "ten" Procházka prinesie niečo nové do skostnatelého organizmu štátu. A opäť a zas prišli na rad reči o víziách, o väčšej transparentnosti, o povalení korupcie, o utváraní novej politickej kultúry, ktorá "bude zohľadňovať potreby ľudí". Samé slovné klišé, ktoré by potopilo aj Titanic.

Opakuje sa to, čo takmer vždy: Masmediálne vyrábanie Pána Neomylného, ktorý vie "meniť vodu na víno". Pán Neomylný v reakcii na masmediálne blúznenie začína rýchlo mixovať trocha toho dubčekizmu (socializmus - politika - s ľudskou tvárou), trocha toho "národného vlastenectva" a čo-to zo pseudopravicovej drístológie. Ozaj... čím je... alebo... čo je v pomeroch SR pravica... 

Problém je v očakávaniach občanov-voličov. To neustále čakanie na príchod Hlavného Mechanika Štátu (HMŠ), ktorý dá železnou rukou stop korupcii, stop nezamestnanosti, stop kriminalite... je zarážajúce. Nenastane žiadna "doba", ktorá premení krajinu na Jehovovo Kráľovstvo. Problém je teda najmä v prehnanom očakávaní a nie v HMŠ. Pán Neomylný je v tom vlastne nevinne... teda aspon v podmienkach Slovenska.

Sklamaniam sa vyhneme, ak si prestaneme z hliny utľapkávať bôžika nádeje. To ráno, keď sa raz všetci prebudíme v ríši dobra je nereálne.

A tiež by mali precitnúť všetci obhajcovia tvrdení, že zmena sytému namodeluje štát bez chýb. Chorý je systém, ktorý si nárokuje na riešenie všetkého a všade. Také to Rusko v menšom balení - HMŠ v bojovej nálade, ako odporca "liberálneho kapitalizmu" a "liberálnej demokracie". 

"Nestačí sa ráno iba zobudiť, treba aj precitnúť".

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kto robí Slovensku v Amerike reklamu? Aj statočný pes a splašený medveď

Krajinu často zviditeľnia iba virály.


Už ste čítali?