"Procházkománia" skončila, keď sa ukázalo, že Procházka nevie chodiť po vodnej hladine

Autor: Martin Škopec Antal | 1.8.2014 o 21:25 | Karma článku: 10,45 | Prečítané:  2821x

"Procházkománia" skončila, keď sa ukázalo, že Procházka nevie chodiť po vodnej hladine. Je "len" človekom. Toto "verejné tajomstvo" by časom zahrmotalo aj bez nahrávky Pána Detektora. Vraj "chorý systém plodí chorého politika". Je to inak: Procházku nevymodeloval "chorý systém", ale spoločenské prostredie, ktoré má odlievaciu šablónu na Mečiarov, Dzurindov, či Ficov. Politické osoby (a obsadenie) budú stále rovnaké, ak sa nezmení pohľad spoločnosti na samú seba a na históriu svojho zabúdania...

Už počas vzniku Siete časť masmediálnej obce vytvárala ilúziu, že Procházka bude časom šéfom pravice, ba dokonca, že po roku 2016 by mohol byť premiérom... V konzumentoch zavádzajúcej informácie sa okamžite spustil reflex napodobňovania (klasická reakcia davu), pričom časť populácie svorne tvrdila, že "ten" Procházka prinesie niečo nové do skostnatelého organizmu štátu. A opäť a zas prišli na rad reči o víziách, o väčšej transparentnosti, o povalení korupcie, o utváraní novej politickej kultúry, ktorá "bude zohľadňovať potreby ľudí". Samé slovné klišé, ktoré by potopilo aj Titanic.

Opakuje sa to, čo takmer vždy: Masmediálne vyrábanie Pána Neomylného, ktorý vie "meniť vodu na víno". Pán Neomylný v reakcii na masmediálne blúznenie začína rýchlo mixovať trocha toho dubčekizmu (socializmus - politika - s ľudskou tvárou), trocha toho "národného vlastenectva" a čo-to zo pseudopravicovej drístológie. Ozaj... čím je... alebo... čo je v pomeroch SR pravica... 

Problém je v očakávaniach občanov-voličov. To neustále čakanie na príchod Hlavného Mechanika Štátu (HMŠ), ktorý dá železnou rukou stop korupcii, stop nezamestnanosti, stop kriminalite... je zarážajúce. Nenastane žiadna "doba", ktorá premení krajinu na Jehovovo Kráľovstvo. Problém je teda najmä v prehnanom očakávaní a nie v HMŠ. Pán Neomylný je v tom vlastne nevinne... teda aspon v podmienkach Slovenska.

Sklamaniam sa vyhneme, ak si prestaneme z hliny utľapkávať bôžika nádeje. To ráno, keď sa raz všetci prebudíme v ríši dobra je nereálne.

A tiež by mali precitnúť všetci obhajcovia tvrdení, že zmena sytému namodeluje štát bez chýb. Chorý je systém, ktorý si nárokuje na riešenie všetkého a všade. Také to Rusko v menšom balení - HMŠ v bojovej nálade, ako odporca "liberálneho kapitalizmu" a "liberálnej demokracie". 

"Nestačí sa ráno iba zobudiť, treba aj precitnúť".

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?