Väčšinový volič Smeru - SD považuje politiku Vladimíra Putina za prospešnú

Autor: Martin Škopec Antal | 12.8.2014 o 19:00 | Karma článku: 9,93 | Prečítané:  1052x

Väčšinový volič Smeru - SD považuje politiku Vladimíra Putina a jeho okolia za prospešnú. Vedenie slovenského vládneho subjektu vie dobre, aké sú povahové danosti spomenutého voliča. Tie určujú mieru odporu premiéra SR voči sankciám, ktoré sú namierené na Rusko zo strany EÚ a USA. Nie "strategické záujmy" Podtatranska, ale voľby sú pre šéfa Spoločenstva súhlasu podstatné. Jednoducho a jasne: Volič dostane také textové vyjadrenia na tému sankcii a napätej situácie, ktoré dostať chce. Strana a vláda zas dostane dôveru od voliča. Ty mne a ja tebe. Taká normálna rodinka.   

Voličská základňa Smeru - SD je ukážkou toho, že mentálno-politická reinkárnácia je možná. Od HSĽS do HZDS a potom do Smeru - SD. Spomínať KSČ by nebolo férové, lebo tá "fungovala" v totalitnom systéme, kde nebolo možné rozhodovať sa pre tú-ktorú stranu, keďže autentická politická scéna neexistovala. 

Smerácky volič (niekdajší volič HZDS) nie je dôsledkami Novembra 1989 nadšený. Keďže jeho povahové a rozumové uspôsobenie mu neumožňuje hĺbavo sa zaoberať zložitosťami procesov, ktoré viedli k Novembru, tak príčiny udalostí nachádza v "hrách mocností". Za účelom "sebeckého a nespravodlivého prerozdeľovania svetovej matérie" vraj začali rozdávať karty tak, aby to nahrávalo "americkému imperializmu" a "liberálnemu kapitalizmu". Viac podobného slovného spojenectva je možné nájsť napríklad v časopise Zem a vek, ktorý je (obsahovo) dieťaťom niekdajšieho denníka Slovenská republika. "Necenzúrovaná pravda" v nacionálne-socialistickom obale (kto nie je s nami, ten nemá rád svoju vlasť).

Fanklub Vladimíra Putina sa domnieva, že "kríza hodnôt" bola a je spôsobovaná návalom pretlaku demokracie, nekonečného (slobodného) debatovania a dávania priestoru liberálom, ktorí vraj chcú zničiť pôvodnú, tradičnú rodinu (spojenectvo muža a ženy), pôvodnú kmeňovú súdržnosť a slovanskú vzájomnosť. Pre členov tohoto fanklubu nie je dôležitý talent a jedinečnosť človeka, ale jeho pôvod a príslušnosť ku kmeňu. 

Predseda smerákov putinizmus uznával ešte pred tým, než sa tento zviditeľnil. U komunistov je prvoradá nenávisť triedna, u nacionalistov nenávisť rasová. Keď sa nedá (alebo neoplatí) brať z jednej ideológie, je možné brať z druhej. Náš slovenský Orbán nemá na viac, ako valcovať cez ideológiu a propagandu (prípadne cez účelové navážanie sa do scientológie, nabudúce možno do klubu včelárov, ak bude niekto z kandidátov vo voľbách včelár).

Dá sa predpokladať, že situácia na Ukrajine sa "vďaka" zásahom z Ruska a oneskorenej (primeranej) reakcii časti sveta bude zhoršovať a to dlhodobo.

Ak za daných okolností bude pokračovať vládnutie reinkarnovaného HZDS aj po roku 2016, Boh nás ochraňuj. 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?