Kresťania, aj v nedeľu rozmýšľajte!

Autor: Martin Škopec Antal | 28.8.2014 o 18:50 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  2417x

Kresťania, v nedeľu nenakupujte! Tak znie "rada" Jozefa Mikloška vpísaná do titulku jeho nedávneho článku na Blogu. Skonštatoval, že "nedeľné naháňanie po obchodoch je choré". Možno mal ešte dodať, že časť populácie, ktorá sa v nedeľu "naháňa" po obchodoch by mala ísť na hromadnú PN-ku. Veď je chorá...

V KDH sú špecialisti na určovanie diagnóz a písanie chorobopisov. Homosexualita je údajne choroba, prostitúcia takmer tiež a v agende retropolitiky zaseknutej v 19. storočí je choré všetko "to", čo v nedeľu "nahána" matériu v hypermarketoch. Treba len dúfať, že za choré čoskoro nebude považované masturbovanie.

Pán Mikloško sa v článku zaoberá nutnosťou podporovania rodiny a jej súdržnosti, pričom konštatuje, že "siedmy deň má byť odpočinkom". Ak teda kresťania nevedia, že v nedeľu majú odpočívať, treba im to nahlas pripomínať, alebo nariadiť zákonom. Mentálny svet pána Mikoška a jeho kolegov z KDH je svetom, ktorý si z uvažovania komunistickej ideológie zobral za svoju predstavu, podľa ktorej by o potrebách človeka nemal rozhodovať človek sám, ale strana, hnutie, poradenská skupina.

Ak už človeku niečo ponechajú, tak len presvedčenie, že je hriešnou bytosťou vsadenou do sveta dekadencie a trvalého hriechu. Taký človek bude tvárny, bojácny, pretože stratí posledné ilúzie  o zmysle života v priestore, kde sa môže slobodne a sám rozhodovať. Sloboda je na príťaž, treba poslúchať predsedu straníckej skupiny.

Mikloško v článku spomína drogy, alkohol a deti, na ktoré rodičia nemajú dostatok času. Bude však rodina súdržnejšia, ak jej súdržnosť nariadime zákonom o rodinnej súdržnosti? Bude biela ešte belšia, ak parlament odhlasuje zákon o najbielejšej bielosti? Prerobíme homosexuálov na heterosexuálov, ak NR SR nariadi, že homosexuáli majú povinne podstupovať "liečbu". Pôjdu prostitútky do kláštorov, lebo nadobudnú presvedčenie, že je lepšie rozťahovať svoju náruč Bohu, ako nohy chlapom? 

Keď marxisti vykrádali kresťanskú rétoriku a postoj kresťanov k morálke, mysleli hlavne na to, ako z človeka osekať tie časti jeho mentálneho tela, ktoré nezapadali do inventára ich "továrenskej výroby". Človeka sa ale našťastie prerobiť nepodarilo.

Človek ostal tým, čím je, nie preto, aby vytváral chaos, ale aby slúžil svojmu bytostnému presvedčeniu. Človek necíti na povel. Jeho EGO sa začne brániť všetkému, čo považuje za rušivé a nepodstatné.

Kresťania, či nekresťania, aj v nedeľu rozmýšľajte!

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?