Vláda schválila návrh zákona o zavedení lístkového potravinového systému v SaoRf

Autor: Martin Škopec Antal | 3.9.2014 o 11:45 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  915x

(TA SaoRf - Bratislava - Tretieho septembra 2019) - Vláda Slovenskej autonómnej oblasti Ruskej federácie (SaoRf) na svojom dnešnom zasadnutí schválila návrh vládneho zákona o zavedení lístkového potravinového systému v SaoRf.  Podľa slov premiéra SaoRf Róberta Fica je schválený zákon reakciou na sankčné opatrenia USA voči krajinám v Európe, ktoré sa spolu s Ruskom rozhodli ísť cestou mieru, pokroku a večného priateľstva. 

Ako po rokovaní vládneho kabinetu povedal premiér, lístkový systém sa zatiaľ nebude vzťahovať na tie skupiny obyvateľstva, ktoré doposiaľ neboli ochotné, či schopné na Ministerstve pre rasovú čistotu a pôvod odovzdať dokumenty, oprávňujúce tieto skupiny využívať výhody lístkového systému. "Nech najprv preukážu odkiaľ vlastne pochádzajú a či ich úmyslom nie je zneužívať súčasný sociálny systém SaoRf, zameraný na rast pozitívneho vzťahu k slovanstvu".

Minister vnútra SaoRf Marián Kotleba poprel, že v SaoRf je nedostatok potravín a preto vraj bolo potrebné zavádzať lístkový potravinový systém. "Tie hlúposti o nedostatku potravín rozširuje americká propaganda a prisluhovači USA v častiach Európy, ktoré doposiaľ nie sú pod kontrolou bratskej ruskej armády". Ako dodal: "Najlepšie sú samozrejme ruské potraviny, ale ani na tie slovenské nesmieme zabúdať. Jesť sa bude to, čo odporučí vláda a Snem SaoRf a potravinové lístky pôjdu tam, kam povieme, že pôjdu".  

Minister Kotleba využuje všetky zákonné prostriedky na to, aby nedochádzalo ku kšeftovaniu. Má informácie, že proamerickí Rómovia, ktorí ešte žijú v SaoRf, sa pripravujú na vykrádanie priestorov, odkiaľ majú byť distribuované potravinové lístky po celej SaoRf.

Minister propagandy a regulácie verejnej mienky Ján Čarnogurský však nevidí dôvod znepokojovať sa. "Väčšina Rómov je v pracovných táboroch, alebo v chladnejších oblastiach Ruska a odtiaľ sa uteká len ťažko".

Vláda sa na svojom zasadnutí zaoberala taktiež sankciami SaoRf voči USA. Dospela však k záveru, že do konca roku 2019 ekonomika USA skolabuje aj bez sankcii. "Američania padnú na ústa a ešte nás Slovanov budú na kolenách prosiť, aby sme im hodili trocha toho chleba", zdôraznil premiér Róbert Fico.

Na záver zasadnutia vládneho kabinetu SaoRf si prítomní predstavitelia strany a vlády zaspievali pieseň: Boh ochraňuj Rusko   

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

PLUS

Ako pred sto rokmi vysvetľovali príchod tabaku do Európy

Ako sa tabak (dohán) dostal do Európy a ako sa ujalo fajčenie?


Už ste čítali?