Vláda schválila návrh zákona o zavedení lístkového potravinového systému v SaoRf

Autor: Martin Škopec Antal | 3.9.2014 o 11:45 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  930x

(TA SaoRf - Bratislava - Tretieho septembra 2019) - Vláda Slovenskej autonómnej oblasti Ruskej federácie (SaoRf) na svojom dnešnom zasadnutí schválila návrh vládneho zákona o zavedení lístkového potravinového systému v SaoRf.  Podľa slov premiéra SaoRf Róberta Fica je schválený zákon reakciou na sankčné opatrenia USA voči krajinám v Európe, ktoré sa spolu s Ruskom rozhodli ísť cestou mieru, pokroku a večného priateľstva. 

Ako po rokovaní vládneho kabinetu povedal premiér, lístkový systém sa zatiaľ nebude vzťahovať na tie skupiny obyvateľstva, ktoré doposiaľ neboli ochotné, či schopné na Ministerstve pre rasovú čistotu a pôvod odovzdať dokumenty, oprávňujúce tieto skupiny využívať výhody lístkového systému. "Nech najprv preukážu odkiaľ vlastne pochádzajú a či ich úmyslom nie je zneužívať súčasný sociálny systém SaoRf, zameraný na rast pozitívneho vzťahu k slovanstvu".

Minister vnútra SaoRf Marián Kotleba poprel, že v SaoRf je nedostatok potravín a preto vraj bolo potrebné zavádzať lístkový potravinový systém. "Tie hlúposti o nedostatku potravín rozširuje americká propaganda a prisluhovači USA v častiach Európy, ktoré doposiaľ nie sú pod kontrolou bratskej ruskej armády". Ako dodal: "Najlepšie sú samozrejme ruské potraviny, ale ani na tie slovenské nesmieme zabúdať. Jesť sa bude to, čo odporučí vláda a Snem SaoRf a potravinové lístky pôjdu tam, kam povieme, že pôjdu".  

Minister Kotleba využuje všetky zákonné prostriedky na to, aby nedochádzalo ku kšeftovaniu. Má informácie, že proamerickí Rómovia, ktorí ešte žijú v SaoRf, sa pripravujú na vykrádanie priestorov, odkiaľ majú byť distribuované potravinové lístky po celej SaoRf.

Minister propagandy a regulácie verejnej mienky Ján Čarnogurský však nevidí dôvod znepokojovať sa. "Väčšina Rómov je v pracovných táboroch, alebo v chladnejších oblastiach Ruska a odtiaľ sa uteká len ťažko".

Vláda sa na svojom zasadnutí zaoberala taktiež sankciami SaoRf voči USA. Dospela však k záveru, že do konca roku 2019 ekonomika USA skolabuje aj bez sankcii. "Američania padnú na ústa a ešte nás Slovanov budú na kolenách prosiť, aby sme im hodili trocha toho chleba", zdôraznil premiér Róbert Fico.

Na záver zasadnutia vládneho kabinetu SaoRf si prítomní predstavitelia strany a vlády zaspievali pieseň: Boh ochraňuj Rusko   

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?