Nekonečné letné prázdniny slovenskej opozície

Autor: Martin Škopec Antal | 4.9.2014 o 14:35 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  493x

Slovenská parlamentná opozícia má nekonečné letné prázdniny. Časť Ukrajiny je v horľavom stave, ale opozícia sa zaoberá opäť a zas sama sebou. Jej mlčanie súvisiace s vojnou u suseda dáva priestor premiérovi SR, ktorý na adresu Ukrajiny a Ruska odosiela pochybné vyhlásenia. Tie svedčia o tom, že "bojovník za práva bežného občana" sa prestáva ovládať a upadá do absolútnej subjektivity. Jeho táraninky následne hasia ľudia z MZV SR. Opozícia sa však nezmôže ani len na táraninky. Nekonečné prázdniny - nekonečné mlčanie...  

Opozíciu Ukrajina buď nezaujíma, alebo má iné - "vážne" - starosti. Matovič zrejme prelešťuje detektor lži a Lipšic zvažuje, či by nebolo lepšie vybudovať štát nanovo. Ostatné strany a hnutia asi tiež čakajú, ako "to" dopadne. Ak by sa našla aspon jedna opozičná strana, alebo hnutie, ktorá (ktoré) začnú verejne a jasne deklarovať názor na horiaceho suseda, bolo by to znamením, že vo vysokej politike SR nie sú iba periférne politické subjekty. Vysoká politika je viac, ako iba zaoberanie sa vlastnou (často slaboduchou) agendou. 

Dianie na Ukrajine nie je virtuálne. Pred marcom 2014 však slovenskí politici evidentne na horúcosť (takejto) situácie pripravení neboli. Je iné zaoberať sa tým, kto má na koho aké dokumenty, či hlasové záznamy a iné je byť vystavený vojne v priamom prenose. Vojne toť neďaleko (u susedov).  

Hovorieva sa, že politika je umením možného. Tá slovenská je "umením" koncentrovanej neschopnosti mať plán pre situácie, ktoré presahujú rámec vnútropolitického klebetenia a hádzania blata na politického oponenta.

A ešte je tu prítomná naučená bojácnosť a pocit, že do "hier" obrov sa malá krajina nemá čo zapájať.

Mala by sa.

V opačnom prípade bude zožraná...

 

 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?